Bilimsel bilgiyi geniş toplum kitlelerine aktarmak hedefini ilke edinen ve Anadolu’nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde yeni dönem atölye çalışmaları bu hafta sonundan itibaren başlıyor. Her hafta sonu ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarında eğlenceli ve eğitici bilimsel etkinlikler yer alacak.

BİLİMSEL BİLGİYİ GENİŞ TOPLUM KİTLELERİNE AKTARMAK HEDEFİNİ İLKE EDİNEN VE ANADOLU’NUN EN KAPSAMLI BİLİM MERKEZİ OLAN KAYSERİ BİLİM MERKEZİ’NDE YENİ DÖNEM ATÖLYE ÇALIŞMALARI BU HAFTA SONUNDAN İTİBAREN BAŞLIYOR.

Sadece Kayseri’nin değil Anadolu’nun bilim merkezi olan ve çevre illerden de büyük ilgi gösterilen Kayseri Bilim Merkezi, yeni dönem için yeni atölyeler açtı. Ziyaretçilerin yaparak ve yaşayarak bilimi öğrenme şansı yakalayacağı tematik atölye çalışmaları bu hafta sonundan itibaren başlayacak. Kayseri Bilim Merkezi tarafından, Kendin tasarla, Robotik Kodlama, Doğadan Tasarım, Şifreli Kanatlar, Mikroskobik Dünya, Gizemli Köprü, Denge Oyunları ve Astronomi olmak üzere sekiz ayrı atölye açılacak. Tematik atölye çalışmaları ile katılımcılara gözlem ve uygulamalarla disiplinler arası bir bakış açısı edindirmenin yanı sıra bilim ve bilimsel süreçler konusunda farkındalık kazandırılması amaçlanıyor. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla