Bisiklet Milli Takımı, Erciyes Yüksek İrtifa Kampı’nda form tutuyor

Bisiklet Milli Takımı, Ekim ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na hazırlanmak için Erciyes Yüksek İrtifa Merkezi’nde kampa girdi.

GÜÇLÜ ALTYAPISI VE KONUMU İLE FARKLI SPOR DALLARINA ALTERNATİF İMKANLAR SUNAN ERCİYES’TE ‘YÜKSEK İRTİFA BİSİKLET KAMP’LARINA İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR. YURT İÇİNDEN VE YURT DIŞINDAN USTA BİSİKLETÇİLER FORM TUTMAK İÇİN ERCİYES’İ TERCİH EDİYOR.

6 etapta bin 22 kilometre mesafe katedilecek olmasıyla Türkiye’nin en büyük bisiklet organizasyonu olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Kupası yarışları Alanya’da başlayıp İstanbul’da sonra erecek. Yarışlara hazırlanmak için Erciyes Yüksek İrtifa Merkezi’nde kampa giren Bisiklet Milli Takımı’nın usta pedalcıları, sıkı bir antrenman programı dahilinde günde 3 ile 6 saat arasında pedal çevirerek 150 kilometreye kadar yol kat ediyor.
Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erciyes Kamp ve Eğitim Merkezi’nde 15 gün kamp yapacak olan Bisiklet Milli Takımı sporcularına moral ziyaretinde bulunan Kayseri Erciyes Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler başarılı sporcularla yemekte bir araya geldi.
Bisiklet Milli Takımı’nın sporcularını ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, “Bisiklet Erciyes yaz faaliyetleri kapsamında bizim ilk göz ağrımız. Erciyes bugün bisiklet sporcuları için tabii doping etkisi oluşturan global çapta en uygun yerlerden birisi. 2 bin 200 metre yükseklikte hem yol hem de dağ bisikleti için çok uygun antrenman alanlarımız var. Sahip olduğumuz bu imkanlar ile profesyonel pazarlama ve tanıtımla Erciyes’i uluslararası çapta bir kamp merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Bu yönde dağ otellerimiz de bisiklet sporcularının antrenmanları için mekanlarda tadilatlar yapıp özel alanlar hazırlıyorlar. Erciyes’te Bike-Friendly Hotel denen tarza uygun bisiklet dostu otellerimiz oluştu. Bisiklet sporuna Türkiye’de bizim kadar önem veren, yoğunlaşan, tanıtımını yapan bir yer daha yok. Buradaki makro hedefimizde bisikletin sadece dağlarda, yollarda yapılan, yalnız profesyonel manada icra edilen bir spor olmaktan çıkarıp aynı Avrupa’da olduğu gibi şehir içi kullanımda da halkımız arasında yaygınlaşmasını sağlamak. Dağdan başlayıp şehre doğru taşma etkisiyle bisiklet sporunun şehirde de gelişmesi ve yaygınlaşması için gayret sarf ediyoruz. Bu vesile ile önümüzdeki ay Alanya’da başlayacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katılacak olan Bisiklet Milli Takımı’nın siz değerli sporcu ve antrenörlerine bu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ise, “Erciyes Yüksek İrtifa Kampı’nın sporcular için çok yararlı ve verimli geçeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin vizyonu ve tanıtımı açısından Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu çok önemli bir yarış. Bu turda yarışacak olan Milli sporcuları Erciyes’te ağırlamanın onurunu yaşıyoruz. İnşallah destek için bizde yarışma günü orada olacağız. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.