BRONZ TENLİLER DAHA DİKKATLİ OLMALI!

Dermatolog Uz. Dr. Murat Özbinici, sıcak havalarda lazer epilasyon yapılmasında hiçbir sakınca olmadığını ifade ederek bronz tenlilerin bu konuda biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

 

 

Lazer epilasyonda bronz tenlilerin açık tenlilere göre daha fazla risk altında olduğunu ifade ederek, “ Lazer Epilasyon yazın yapılmasında hiçbir sakıncası yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey kişinin bronz tenli olmamasıdır. Bronz tenli olanlarda tehlike açık tenlilere göre daha yüksektir.  Ya da tatile gidip gelmeden ki bir ay kendini koruması, tatile gitmeden son on beş güne kadar lazer yaptırılır. Tatilden döndükten sonra bronz teni açıldıktan sonra yine on beş günden itibaren ya da birinci aydan itibaren yaptırabilir. Başka sakıncası yoktur.”diye konuştu.

 

“ALANINDA UZMANLARA GİDİLMELİDİR”

Lazer epilasyonların alanında uzman kişilere yaptırılması gerektiğini söyleyen Özbinici, “Ben ilk önce dermatolog ve plastik cerrahi olan yerleri öneriyorum. Ama onu yapan kişiler ve yanında çalışan kişiler işinde usta olması gerekir. Beyaz bir kıla sarı bir tüye lazer epilasyon yapıldığında çok verim alamazsınız. Hastaları daha çok aydınlatmaları lazımdır. Yüz bölgeleri daha uzun bir sürede iyileşir. Erkeklerde sırt bölgesi daha uzun sürede iyileşir. Lazerin püf noktalarıdır bunlar. Lazerde lazer araçlarının ismi önemlidir. Kişinin cilt rengine göre lazer tercihi değişir. Lazer epilasyonun etkisi bölgeden bölgeye değişmektedir. Ama işte en önemli faktörler, kişinin tüy rengi, ten rengidir. Ama işte tüylerin siyah renkli olması, açık tenli olmasıdır.”ifadelerini kullandı.

 

“YAN ETKİSİ YOK”

 

Lazer epilasyon yapan erkeklerin sayısında da her geçen gün bir artışın olduğunu söyleyen Dr. Özbinici, “Lazerin hiçbir zaman yan etkisi yoktur. Kadınların özel bölgelerine yapıldığında çocuk olmaz gibi düşünceler yanlıştır. Böyle bir şey yoktur. Güvenli lazer yaşı 16’dır. On altı yaşını dolduran herkes lazer yaptırabilir. Hatta 16 yaşından küçüklerde aşırı kıllanma varsa lazer yapılabilir.  Lazer epilasyona başlayıp seanslarını yarıda bırakanlar yanlış yapıyorlar. İlk iki seansta zaten çok verim alamayız. İki seanstan sonra faydası görülür. Bir etkisini de lazere başladıktan altı ay sonra görürüz. Lazer yüzde yüz değil ama yüzde yetmiş ile yüzde doksan arasında çözümdür. Lazer epilasyon yaptıran kadınların sayısı yüzde elli ise lazer epilasyon erkeklerin sayısı ise yüzde kırk beştir. Her geçen gün lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı da artmaktadır. Erkeklerimiz daha metroseksüeldir.”şeklinde konuştu.

 

Gülden Çoktan özel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.