“Bu fuarın eşi benzeri yok”

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Fuarı sona erdi. Fuara dokuz gün boyunca katılan tüm yazarlar Kayseri Kitap Fuarı hakkında övgü dolu sözler sarf ettiler.
Büyükşehir Belediyesi, 1. Kayseri Kitap Fuarı yayınevleri, yazarlar ve okuyuculardan tam not aldı. Kayseri Kitap Fuarı’nın fuarcılık çıtasını çok yükselttiğini ifade eden yazarlar, fuarı her haliyle kusursuz bulduklarını ifade ettiler.

“TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM BİR FUAR”
Kayseri Kitap Fuarı’na yazdığı kitaplarla satış rekorları kıran Ünlü Yazarlardan Sinan Yağmur da katıldı. Kayseri Kitap Fuarı’nın Türkiye ve dünyada eşi ve benzerinin olmadığını dile getiren Yağmur, “Kayseri’nin damadıyım. Eşimin memleketinde olmaktan onur duyuyorum. Türkiye’deki ve dünyadaki tüm kitap fuarlarına yedi yıldır katılıyorum. Bugüne kadar gitmediğim fuar kalmadı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği fuar, fuarın da üstünde bir şey. Bu fuarın rakibini, eş değerini Türkiye’de bulmak mümkün değil. Kayseri müthiş bir çıta yükselti. Böyle bir kalabalığı, halkın bu kadar ilgi göstereceğini, organizasyonun bu kadar kusursuz olacağını tahmin etmiyordum. Tek kelimeyle muhteşem olmuş. Bu nedenle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Artık Türkiye’de kitap fuarını düzenleyenler kendi kitap fuarlarına emsal ve rol model olarak Kayseri Kitap Fuarı’nı alacaklar. Buraya tüm yayıncılar ve yazarlar gelmek için gönüllü olacaklar. Bir haftadır başka şehirlerde fuarlardaydım. Her gittiğim yerde Kayseri Kitap Fuarı konuşuluyordu. Yazar arkadaşlar Kayseri Kitap Fuarı’nı anlatırken memnuniyetle ve mutlulukla anlatıyorlardı. Her gelen gönlü hoş olarak gitti” dedi.

“FUARIN ESENLİKLER GETİRMESİNİ DİLİYORUM”
Kitap Fuarı’na katılan ünlü isimlerden Üstün Dökmen de fuarla ilgili düşüncelerini ifade etti. Eşinin Kayserili olmasından dolayı kendisinin de Kayserili olduğunu ifade eden Dökmen, “Eşimin Erciyes dağına selamlarını ilettim. Kitap Fuarları kitaplarla okuyucuları buluşturan güzel yerlerdir. Bu fuarın da esenlikler getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“FUARI GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM”
Kayseri Kitap Fuarı’na katılan yazarlardan birisi olan Sevil Atasoy da bugüne kadar Kayseri Kitap Fuarı gibi bir fuar görmediğini söyledi. Bugüne kadar birçok fuara katıldığını dile getiren Atasoy, “Bu gerçekten çok güzel bir fuar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne misafirperverliği ve organizasyondan dolayı çok teşekkür ederim. Bu kadar kalabalıkla Anadolu’nun bir kentinde ilk defa karşılaşıyorum. Çok duygulandım. Aynı şekilde devam etmesini dilerim” dedi.

“MÜTHİŞ BİR ORGANİZASYON”
Tarihçi Ahmet Şimşirgil de fuara katılan isimler arasındaydı. Müthiş bir organizasyonla karşılaştığını vurgulayan Şimşirgil, “İlkler bazen zor olur; ama ben fevkalade güzel bir organizasyonla karşılaştım ve müthiş bir memnuniyet duydum. Kayseri, fuarcılığa çok güzel bir başlangıç yaptı. Büyükşehir Belediyemiz gerçekten güzel bir emek vermiş. İlgilileri tebrik ediyorum. En küçük bir noksan göremedim diyebilirim. Hem rahat gezme ortamları, hem yoğun kitapçı katılımı, hem yazarların yoğun ilgisi var. Bundan sonra da çok güzel şekilde devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.