Bünyan Belediyesi Geleneksel İftar Buluşmaları Karakaya Mahallesinde düzenlenen iftar yemeği ve Ramazan etkinlikleri ile başladı.


Karakaya sakinlerinin yoğun bir ilgi gösterdiği İftar Buluşmalarına Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’nun yanı sıra, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Keskin, Ali Eraslan, Özkan Altun, Erkan Kayapınar, Mahalle muhtarları ve genç yaşı, kadın erkek yüzlerce Karakayalı katıldı.
8 Mahallede İftar Programı Düzenlenecek
İftar programına katılan vatandaşlarla tek tek ilgilenen Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu yaptığı konuşmada, Ramazan ayının rahmet, bereket, kardeşlik ve yardımlaşma ayı olduğunu belirterek, Belediye olarak ramazan ayı boyunca 8 mahallede iftar programı düzenleyeceklerini ve bu yıl ilkini Karakaya Mahallesi’nde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.


Başkan Gülcüoğlu, “Kıymetli Karakayalı hemşehrilerim hamdolsun ki bugün sizlerle aynı sofrada buluşuyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buradan öncelikle bizlerle aynı sofrayı paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum ve hoş geldiniz diyorum. İnşallah bu sofrada olduğu gibi her zaman ele ele gönül gönüle sizlerle sizin için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçemiz ve mahallemize ilkleri yaşatmaya sizleri yeni hizmetlerle buluşturmaya devam edeceği.” diye konuştu.


İftar yemeği sonrası sahnelenen Semazen gösterisi, Hacivat-Karagöz, Aşık ile Maşuk ve Meddah gösterileri ile Karakaya sakinleri gönüllerince eğlendi. İftar buluşmasına katılan vatandaşlar genç yaşlı, kadın erkek yüzlerce mahalle sakinini bir araya getiren iftar programı için Başkan Şinasi Gülcüoğlu’na teşekkür etti.
Bünyan Belediyesi İftar Buluşmalarının ikincisi 5 Haziran’da Büyük Tuzhisar Mahallesinde gerçekleştirilecek. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla