Bu yıl dördüncü kez kurulan Bünyan Belediyesi İftar Buluşmaları sofrası Yeni Süksün mahallesinde yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Bünyanlılara birlikte oruç açma sevincini yaşatan Bünyan Belediyesi İftar Buluşmaları Y.Süksün mahallesinde devam etti. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen İftar programına Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Keskin, Ali Erarslan, Erkan Kayapınar, mahalle muhtarı Hüseyin Akkuş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ramazan’ın coşkusunu birlikte yaşayan yüzlerce vatandaş aynı anda iftar yapıp, sahnelenen etkinliklerle gönüllerince eğlendiler.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu burada yaptığı konuşmada;”Değerli ağabeylerim, ablalarım hanım kardeşlerim gençler ve çocuklar 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif; bereket, dayanışma, ibadet, irade ve sabrın yoğunlaştığı mübarek aylarımızdan biri. Varlık için şükre, yokluk için tevekküle sarılacağımız Ramazan Ayı, iyi insan olabilmeyi başarmak için bir fırsat ve vesiledir. Bunu en iyi şekilde değerlendirip, kendimizi alacağımız son nefesimize kadar aynı düsturdan sapmadan yaşamayı öğrenmeye ve bu anlamda iyi örnek olmaya hazırlamalıyız. Sayın hazırun Bünyan Belediyesi olarak Ramazan ayının heyecanı ve coşkusunun bütün mahallelerimizde yaşanması, için gayret sarf ediyoruz. Sizlerle aynı iftar sofrasında buluşuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerle aynı sofrada ramazanın bereketini paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum ve hoş geldiniz diyorum” dedi.

Başkan Gülcüoğlu ramazan bereketini yüzlerce hemşehrisi ile birlikte aynı sofrada paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek Değerli hemşehrilerim Rabbimizin kullarına lütuflarından biri olan, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni de barındıran Ramazan-ı Şerif’in, Bünyanımıza Süksünümüze , ülkemize, mazlum kardeşlerimize ve tüm İslam Âlemine hayır ve bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. Kıymetli hemşehrilerim sizlerle kucaklaşıp, dertleşiyoruz. Sizlerin sorunlarını, istek ve taleplerini dikkate alarak çözüm arıyoruz. Sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz olarak algılıyor, elimizden gelen yardımı vermeye çalışıyoruz. Şeffaf belediyecilik anlayışının bir gereği olarak belediyemizin kapıları sizlere her zaman açık. Sizlerle iç içe olmanın, Sizlerin sorunlarına çözüm üretmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Muhterem hemşehrilerim göreve geldiğimiz günden buyana 46 mahallemizde çok şükür güzel hizmetler ortaya koyduk. Tabi ki eksiklerimiz var bunları biliyor ve gidermek için sizlerle istişare içersinde gayretli bir çalışma sergiliyoruz. Geçtiğimiz yıl ve önceki yıl Süksün mahallemizde birçok hizmet sizlerle buluşturduk,buluşturmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

İftar yemeği sonrası sahnelenen Hacivat-Karagöz, Aşık ile Maşuk, Meddah ve semazensi gösterileri özellikle çocuk ve kadınlar tarafından ilgiyle takip edilirken, Y.Süksün mahallesi sakinleri gönüllerince eğlendi. İftar buluşmasına katılan vatandaşlar genç yaşlı, kadın erkek yüzlerce mahalle sakinini bir araya getiren iftar programı için Başkan Şinasi Gülcüoğlu’na teşekkür ettiler. Y.Süksün Mahalle muhtarı Hüseyin Akkuş Başkan Gülcüoğlu ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bünyan Belediyesi İftar Buluşmaları 16 Haziran’da Güllüce mahallesinde devam edecek.-KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla