Bünyan Belediyesi Elbaşı mahallesinde bulunan ve ilçenin önemli doğal alanlarından bir tanesi olan Elbaşı göletini temizliyor. Gölette yapılan temizlik çalışmaları sonrası çevre düzenlemesi yapılarak gölet ve çevresi mesire alanı olarak hizmete sunulacak.
Bünyan Belediyesi çevre sağlığı, çevreyi koruma ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmalar kapsamında DSİ Bölge Müdürlüğü ile Elbaşı Mesire alanındaki göletlerde dip taraması yapılarak temizleme çalışmalarına başlandı. Bünyan Belediyesi ve DSİ bölge müdürlüğü arasında yürütülen koordineli çalışmayla göletteki istenmeyen sucul bitkilerin toplanması, sazların kesilmesi ve tahliyesi sağlanıyor. Ayrıca altta biriken çöpler de kazıcı ve temizleme ekipmanı ile alınıyor. Böylelikle Elbaşı Mesire alanındaki göletler, yapılan dip temizliği taramasıyla yosun, ot, çöp gibi maddelerden arındırılıyor. Ayrıca Bünyan Belediyesi çevre sağlığı konusunda son derece önemli olan bu çalışma ile burada yaşayan canlılar için mevcut yaşam normlarının korunmasını da hedefliyor.
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ”Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz çalışmayla göletin temizlenmesinin ardından Belediyemiz tarafından alanda yapılacak çevre düzenlemesi ile burası tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği bir mesire alanına dönüştürülecek. İçerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çeşmeler, oturma grupları gibi çok sayıda detayın bulunacağı mesire alanı yaz aylarında vatandaşların ailece gelip pikniklerini yaparak, doğal bir ortamda gezintiye çıkabilmelerine imkân sunacak” dedi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla