MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, MELİKGAZİ İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNÜN TALEPLERİ ÜZERİNE MİMARSİNAN BÖLGESİ BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE 2400 M2 ALANI İBADET YERİ OLARAK TAHSİS ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ (İHA/KAYSERİ-İHA)

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe Müdürlüğünün talepleri üzerine Mimarsinan Bölgesi Bahçelievler Mahallesinde 2400 m2 alanı ibadet yeri olarak tahsis ettiklerini söyledi
Kamu kurum ve kuruluşları ile barışık belediye
Melikgazi Belediyesi olarak kamu kurum ve kuruluşların taleplerini her zaman olumlu değerlendirdiklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Önemli olan Melikgazi’ye yatırım, Melikgazililere hizmet etmektir. Bunun için illaki Belediye olacak diye bir anlayışımız yoktur. Birçok kez kamu kurum ve kuruluşlar, özel sektör, dernek, oda ve mesleki oda ile kurumlar vasıtası ile hizmet sunuyoruz. Zaten Kayseri Belediyeciğin temelinde istişare, iş bölümü, paylaşım ve koordinasyon vardır. Son örneğini İlçe Müftülüğümüzün talebi olan ve bölge halkının ihtiyacı olan 2400 m2’lik alanı Müftülüğümüze tahsis ettik. İbadet yeri olarak tahsis edilen alan ile kazanan Melikgazi ve Bahçelievler halkı olacaktır“ dedi.
Kamu hizmeti bütünlük ister
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, kamu hizmetlerinin bütünlük arz ettiğini bir yere sadece yol, kaldırım ve park yapmakla belediyecilik hizmetinin bitmediğini o bölgenin eğitim, sağlık, ibadet, güvenlik ve spor ile ilgili diğer kamu yatırımlarına da yardımcı olmak alan ve arsa tahsisinin yapılmasının gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla