Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve çalışanlarına, Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi verildiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Seminer Salonunda gerçekleştirilen brifing toplantısında, 2017 yılında gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi verilirken 2018 yılı yatırım planı içerisinde yer alan ulaşım, sosyal ve spor tesisleri, asfaltlama, kentsel dönüşüm, park ve bahçe hakkında görsel seminer verildiğini belirten Başkan Büyükkılıç, örnek ve referans belediye olarak Kayseri nüfusunun yüzde 50’sine hergün kesintisiz hizmet sunduklarını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi hizmet alanının tüm ilçeleri kapsadığını ancak merkezde 5 ilçenin birleştiğini, dolayısı ile aslında Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar gibi ilçelerin hizmette bir bütünlük arz ettiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, seminer ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi Belediyesi olarak özellikle ulaşım, yeni açılacak yollar, asfaltlama ve kentsel dönüşüm ile onarımı yapılacak tarihi mekânların ağırlıklı olduğu hizmetlerin yer aldığı 2018 yatırım planlaması hakkında büyükşehir belediyesi toplantı salonunda seminer verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile daire başkanları ve Kocasinan Belediye Başkanının bulunduğu ortamda görsel olarak hazırlanmış bir seminerde Kayseri yatırımlarında bütünlük sağlanmak istenmiştir. Çünkü Melikgazi Belediyesi’nde başlatılan bir çalışmanın devamı Kocasinan veya Talas ilçesinde devam etmesi gerekmektedir. Melikgazi Belediyesi Kayseri için bir merkezdir. Alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri, üniversitesi, tarihi mekânların ağırlık merkezi, Erciyes Kış Sporları Merkezi’nin başlangıç merkezi ve güzergâhı, İpek Yolu’nun güzergâhı, Kültür Yolunun bulunduğu alanlar hep Melikgazi İlçe sınırları içerisindedir.” -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla