Her yıl Ramazan ayında yapılan iaşe paketi uygulamasında bu yıl değişikliğe gittiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaklaşık 15 bin kişiye her biri 125 TL’lik alışveriş imkanı sunan sosyal yardım kartı dağıttıklarını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, nerede bir ihtiyaç sahibi varsa, onun yanında olmak için azami gayret gösterdiklerini belirtti. Bu yaklaşımı bir yaşam tarzı ve belediyede de yönetim tarzı olarak belirlediklerini vurgulayan Başkan Çelik, Ramazan ayında yapılan desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu.
15 BİN KİŞİYE SOSYAL YARDIM KARTI
Bu yıl iaşe dağıtımında değişikliğe gittiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Geçmiş yıllarda gıda maddelerinden oluşan bir paket hazırlayarak ihtiyacı olana ulaştırıyorduk; ancak pek çok vatandaşımızdan ihtiyaçlarının farklılık gösterdiğine ilişkin talepler aldık. Bunun üzerine her vatandaşımızın iaşesini kendilerinin seçmesine karar verdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 125 TL’lik alışveriş imkanı sunan sosyal yardım kartları dağıttık. Yaklaşık 15 bin vatandaşımıza bu kartları ulaştırdık. Sosyal yardım kartı verdiğimiz hemşehrimiz markete giderek istediği ihtiyaç malzemesini temin edebilecek” dedi.
Çölyak hastalarına glutensiz yiyeceklerden oluşan paket dağıtımında da sosyal yardım kartı uygulamasına geçtiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, 300 çölyak hastasına da yine her biri 125 TL’lik glutensiz gıda alışverişi imkanı sunan sosyal yardım kartı dağıtıldığını söyledi.
3 BİN AİLEYE YEMEK, 11 BİN EKMEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sosyal yardım kartı uygulamasının yanı sıra ihtiyaç sahipleri için yemek ve ekmek yardımının da devam ettiğini belirtti. Halen şehrin farklı bölgelerinde hizmet veren 11 aşevinden yaklaşık 3 bin ailenin sıcak yemek aldığını ifade eden Başkan Çelik, ayrıca 13 ayrı sosyal yardım büfesinden ihtiyacı olduğu tespit edilen ailelere her gün 11 bin ekmek verildiğini dile getirdi.
HER GÜN İFTAR
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Ramazan ayında ihtiyaç duyan herkesin gidebildiği bir de iftar sofrası kurduklarını belirtti. Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi’ni restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarıyla Ramazan’a hazır hale getirdiklerini dile getiren Başkan Çelik, burada her gün 2 bin kişilik iftar verdiklerini söyledi. -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla