BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK, 10 GÜNLÜK TATİLDE DE AYNI TEMPOYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR. BAŞKAN MUSTAFA ÇELİK, YAPIMI DEVAM EDEN YOLLAR İLE KOCASİNAN BULVARI VE MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI’NDA YAPIMI SÜREN KATLI KAVŞAK VE ALT GEÇİT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 10 günlük tatilde de aynı tempoyla çalışmaya devam ediyor. Başkan Mustafa Çelik, yapımı devam eden yollar ile Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda yapımı süren katlı kavşak ve alt geçit çalışmalarını yerinde inceledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, incelemelerine geçen hafta temeli atılan Kocasinan Bulvarı’na yapılan Fuzuli Katlı Kavşağı ile başladı. Çalışmaları bir süre takip eden Başkan Çelik, fore kazı ve jet grout imalatına ilişkin bilgiler aldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, daha sonra aynı bulvarın devamındaki çalışmaları yerinde gördü. Tuna ve 30 Ağustos Kavşaklarını birlikte kapsayan alt geçit çalışmalarını izleyen Başkan Çelik, Kocasinan Bulvarı’ndan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na geçti. Melikgazi Belediyesi önünde yapılacak olan alt geçit çalışmaları ile Gültepe Bulvarı’na geçişi sağlayacak olan alt geçit çalışmalarını takip eden Başkan Mustafa Çelik, her alanda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Ulaşım Yılı ilan ettikleri bu yıl içinde yapacakları en önemli çalışmalardan birisinin de Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı Doğumevi önünden Kartal Kavşağı’na kadar kesintisiz hale getirmek olduğunu ifade eden Başkan Çelik, katlı kavşak ve alt geçitleri yaparken trafiği kesmediklerine dikkat çekti.
“AMELİYAT YAPIYORUZ; AMA HİSSETTİRMİYORUZ”
Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda yapılan köprülü kavşak ve alt geçitlerin trafiği engellemediğini dile getiren Başkan Çelik, “Hem Melikgazi Belediyesi önündeki çalışmamızda hem de Gültepe Bulvarı’na girişteki kavşaklarımızda resmi temel atma yapmadık; ama işlerimizin hızlı ilerlemesi için çalışmalara başladık. Bir hemşehrimizin dediği gibi şehrin ortasında ameliyat yapıyoruz; ama ameliyatı hissettirmiyoruz. İşe başlamadan önce yan yollar yaparak normal akan trafiği deplase ediyoruz. Böylece trafik aksamadan devam ediyor” dedi.
Melikgazi Belediyesi önündeki projenin çok hızlı ilerlediğini de dile getiren Başkan Çelik, hafta içi hafta sonu demeden hızlı bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla