Büyükşehir projeleri örnek alınıyor

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’ye kazandırdığı projelerle örnek olmaya devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan bir heyet Büyükşehir Belediyesi’nin organik tarımla ilgili projelerini inceledi ve Kayseri modelinin diğer illere de yaygınlaştırılabileceği belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KAYSERİ’YE KAZANDIRDIĞI PROJELERLE ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI’NDAN BİR HEYET BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ORGANİK TARIMLA İLGİLİ PROJELERİNİ İNCELEDİ VE KAYSERİ MODELİNİN DİĞER İLLERE DE YAYGINLAŞTIRILABİLECEĞİ BELİRTİLDİ. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sebahat Güllüoğlu ve Bakanlık yetkilileri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Derneği Başkanı Yeşim Bekyürek ve Büyükşehir Belediyesinin ilgili bürokratları da hazır bulundu.

Ziyarette Kayseri’de yapılan tarım ve hayvancılığa destek projeleri hakkında bilgiler veren Başkan Mustafa Çelik, organik tarıma yönelik çalışmaları da anlattı. Bünyan-Karahıdır Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi ile Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı projeleri hakkında açıklamalar yapan Başkan Çelik, organik tarım kültürü konusunda bir bilinç oluşturmak istediklerini kaydetti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sebahat Güllüoğlu da Büyükşehir Belediyesinin tarımla ilgili çok güzel işler yaptığını belirtti. Bünyan-Karahıdır Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi ile Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı’nı gezdiklerini ifade eden Güllüoğlu, “Yaptığınız projelerle Kayseri organik pazarla ilgili çok güzel bir model olmuş. Bizim için de örnek projeler. Arkadaşlarımızla bu modeli diğer illere nasıl yayabileceğimizi konuştuk. Güzel bir model ve çok hoşumuza gitti” diye konuştu.

Bakan Fakıbaba da çok beğenmişti
Kayseri’de tarım ve hayvancılıkla ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da çok beğenmişti. Önceki hafta Büyükşehir Belediyesinin Beydeğirmeni Besi Bölgesi projesinin temel atma törenine katılan Bakan Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretinde yapılanlar nedeniyle teşekkür ederek “Bizim beynimizdekileri tarımla ilgisi olmamasına rağmen Sayın Başkan yapıyor. Bu yapılanlar tüm kente fayda sağlayacaktır. Yapılanlar nedeniyle Kayseri’den hiçbir şeyi esirgemeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.