Talas’a yapılacak olan 7/24 kütüphane için proje çalışmalarında sona gelindi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten yeni bir kütüphane yatırımı daha geliyor. Kayseri’ye 800 kişilik kütüphaneyi kazandıran, Belsin Kütüphanesini kapasitesini iki kat artırarak modern bir kütüphane haline getiren, restorasyonu yapılan Meryem Ana Kilisesi’nde Türkiye’nin en prestijli kütüphanesi için çalışmalarını sürdüren, kent merkezinin yanı sıra İncesu ilçesine de modern bir kütüphane kazandıracak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Talas’a da 24 saat açık bir kütüphanenin yapımı için çalışmalara hız verdi.
Talas 7/24 Kütüphanesi için hazırlanan projenin sunumu yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e yapılan sunuma Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile bürokratlar da katıldı. 5 bin 810 metrekare kapalı alanı bulunacak olan kütüphane bütüncül bir eğitim alanı olarak planlandı. 7/27 Kütüphanesi, çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek nitelikte çok fonksiyonlu ve çok amaçlı bir yatırım olacak.
Büyükşehir Belediyesi Talas 7/24 Kütüphanesi’nin projesi kısa süre içinde tamamlanacak. Projenin tamamlanmasıyla en kısa sürede ihalesi yapılarak Talas ve Kayseri için çok önemli bir tesisin daha temeli atılacak. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla