Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamaları kapsamında yaptığı ‘akıllı trafik ve sağlık’ temasındaki araştırması tam not alarak önemli bir başarıya imza attı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Safran Kültür ve Turizm Araştırmaları Dergisi’nin (SAKTAD) “Akıllı Şehirler Gerçekten Akıllı Turizm Destinasyonları mı?” başlıklı bilimsel makalesine konu olan 8 akıllı şehir uygulaması bulunan büyükşehir arasında yer aldı. Büyükşehir, makale içerisinde ‘akıllı trafik ve sağlık’ temasında 100 tam puan alarak, ortalaması 70 olan 8 büyükşehrin üzerinde başarı elde etti.

8 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA TAM NOT ALAN İKİ BELEDİYEDEN BİRİSİ KAYSERİ OLDU
Makalede ‘akıllı trafik ve sağlık’ teması içerisindeki ‘akıllı ulaşım (otopark planlaması vb.)’, gerçek zamanlı trafik yayını’ ve ‘akıllı acil müdahale sistemi’ başlıklarındaki üç konuda uygulama sahibi olarak akıllı şehir uygulaması bulunan İstanbul, Antalya, Bursa, Ankara, Konya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kayseri büyükşehirleri arasında Antalya ve Kayseri tam not aldı.
Bilimsel makaleye göre Kayseri, ‘e ticaret sistemi’ ile ‘akıllı turizm yönetimi’ başlıklarında da 8 büyükşehir arasında ortalamanın üzerinde puan alarak akıllı şehircilikte iddialı olduğunu gösterdi. Öte yandan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, akıllı aydınlatmadan, sulamaya, akıllı ulaşımdan akıllı telefon uygulamasına kadar pek çok alanda da hizmetleri hızlandıran, tasarruf sağlayan ve belediye ile teknolojiyi birbirine bağlayan çalışmalara imza attı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla