ÇAPSIZLIK YAPMASIN İŞİNE BAKSIN!

Milliyetçi Hareket Partisi Akkışla İlçe Başkanı Mustafa Görgün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Akkışla’da pazarcılıkla uğraşan bir esnaf üzerinden MHP’yi eleştiren Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül’ü topa tuttu.

MHP Akkışla İlçe Başkanı Mustafa Görgün, Belediye Başkanı Ali Ergül’ün kamuoyuna yansıyan “MHP şehit cenazelerinde bozkurt işareti yapıp, cenazeyi kendi gösterilerine çeviriyorlar” laflarıyla çapsızlık yaptığını ortaya koymuştur.  Belediye Başkanı Ali Ergül’ün partimizin adını zikrettiği ifadeleriyle, ağzından çıkan lafı duymama, düşünmeden konuşma gibi hastalıklı bir ruh halinde olduğunu görüyorum. Kendisi Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül verenlerle uğraşacağına çapsızlık yapacağına işine baksın. Akkışla’nın sorunlarına çözsüm bulsun.. Akkışla’nın çapsız ve ayarsız beyanatlar ile ortalığı karıştırmaya çalışan bir başkandan çok, hizmet ve kalkınma yolunda ter döken bir başkana ihtiyacı vardır. Eskilerin bir sözü vardır ‘merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler’. Ali Ergül’ün tam olarak yaptığı da budur. Kendisi bir esnafın ekmeğiyle nasıl oynadığını aklınca savunmaya çalışırken, çatal diliyle partimize de çamur sıçratmaya çalışmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bayrak, şehit gibi milli ve  kutsal konularda hiçbir zaman siyaset yapmamıştır, yapmayacaktır. Tarih ve içerisinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönem bu düşüncemizin en büyük tanıklarıdır. Tabii ki Ali Ergül kalibresindeki birinden bunları anlamasını beklemiyoruz ama yakınındakiler belki kendisine bu ifadelerimizi uygun bir dille izah edebilirler o da anlama şansına kavuşur” dedi.

MHP İlçe Başkanı Mustafa Görgün, hiç kimsenin göz göre, göre kul hakkı yemesine de müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Her Türk vatandaşı gibi, esnaflık yapan kardeşimizde bayrağımıza yakışmayan bu görüntüye tepki vermiş ve eleştirisini dile getirmiştir. Buna rağmen Ali Ergül hatasını düzelteceği yere bir de esnaf kardeşimizi ilçede tezgâh kurdurmamakla tehdit ediyor. Partisinin il başkanının dahi kabul etmediği davranışları ilçemizde tepki toplamıştır. Kendisine tavsiyemiz, hatasından bir an önce dönerek; iki kere düşünüp bir kere konuşması ve kimsenin rızkını kazanmasına mani olmamasıdır.” şeklinde konuştu. -GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.