FETÖ/PDY soruşturması kapsamında cep telefonlarında örgütün gizli iletişim ağı ‘by lock’ ve ‘eagle’ programları çıkan ve ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan yargılanan 14 sanığa 4 ila 7 yıl arasında hapis cezaları verildi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık K.B., K.T., M.A., D.K. ile tutuksuz sanıklar İ.G., M.E.Y., B.B., C.K., S.O., Ş.B., M.S., Y.M., H.K. ile başka suçtan tutuklu E.Ç. ile avukatları hazır bulundu.
Sanıklar üzerlerine atılı suçlamaları reddederek, beraatlarını istediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu ayrı davalarda yargılanan sanıklara ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan şu cezaları verdi: “Tutuklu sanık D.K. 7 yıl 6 ay hapis, tutuklu sanık E.K. 7 yıl 6 ay hapis, tutuklu sanık K.B. 7 yıl 6 ay hapis, tutuklu sanık M.A. 7 yıl 6 ay hapis, tutuksuz sanık S.O. 7 yıl 6 ay hapis, tutuksuz sanık İ.G. 7 yıl 6 ay hapis, tutuklu sanık K.T. 6 yıl 3 ay hapis, tutuksuz sanık M.S. 6 yıl 3 ay hapis, tutuksuz sanık Y.M. 6 yıl 3 ay hapis, tutuksuz sanık M.E. 6 yıl 3 ay hapis, tutuksuz sanık B.B. 6 yıl 3 ay hapis, tutuksuz sanık C.K. 6 yıl 3 ay hapis, etkin pişmanlıkta bulunan tutuksuz sanık H.K.’ye ise 4 yıl 2 ay hapis ve tutuksuz sanık Ş.B. ise beraat.”
Tutuksuz iki sanık tutuklandı
Mahkeme heyeti telefonlarında ‘by lock’ ile ‘eagle’ programları çıkan ve 7 yıl 6 ay hapis cezası alan tutuksuz sanıklardan S.O. ile İ.G.’nin tutuklanmasına, tutuklu sanık K.T.’nin ise cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla