CHP’DEN YÖRÜK TÜRKMENLERİNE ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı CHP Milletvekili aynı zamanda Antalya Yörük Türkmenleri Derneği Üyesi Çetin Osman Budak, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ve beraberindekiler Kayseri Yörük Türkmenler Vakfı’nı ziyaret etti.

İlimize bir dizi temaslarda bulunmaya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Antalya Yörük Türkmenler Derneği Üyesi Çetin Osman Budak, Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin ve beraberindeki heyet Kayseri Yörük Türkmenleri Vakfı Başkanı Ali Ateş’i dün vakıf binasında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kayseri Yörük Türkmenler Vakfı Ali Aydın, “Selçuklular Kınık boyundan, Osmanlılar ise Kayı boyundan gelir. Mustafa Kemal Atatürk’te Yörük Türkmenlerindendir. Yörük Türkmenleri konar göçer hayatla Orta Asya’dan buralara kadar gelmişlerdir. Biz Kayseri’de Yörük Türkmenleri Vakfı’nı kurarken çok uğraştık.  Yörük Türkmenleri bir araya getirmek kolay olmadı. Ama bunu başardık. Her siyasi görüşten her mezhepten üyelerimiz var. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir şekilde ortam yakaladık. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Antalya’da yapılan Yörük Türkmenleri Çalıştayı’na katıldık. Çok verimli bir çalıştay oldu. Bugün bizleri ziyarete gelen değerli misafirlerimize teşekkürler ederiz” dedi. Daha sonra söz alan kendisi de bir Yörük olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Antalya Yörük Türkmenler Derneği Üyesi Çetin Osman Budak, “Geçtiğimiz gün Antalya’da bir Yörük Türkmenler çalıştayı yaptık. Orada az sayıda kalan Yörüklerin sorunlarını ve korunmaları için gerekenler konuşuldu. Ayrıca Yörük Türkmenlerinin kültürünü ve geçmişini geleceğe aktarmak için neler yapılmalı? Bu sorunun cevapları arandı. Güzel bir çalıştay oldu. Bunun ikincisini Ankara’da yapabiliriz. Bütün partilerin liderlerinin katıldığı bir çalışma yapmak isteriz. Bu konuyu Ankara’ya gidince değerlendireceğiz” dedi.  Daha sonra söz alan  Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bir arada yaşamanın bir mozaik olmanın güzel tarafını burada Kayseri Yörük Türkmenleri Vakfı’nda görüyoruz.  Kutuplaştırılmaya ve ayrıştırılmaya çalışılan ülkemizin geldiği durum hepimizi üzüyor” dedi.  Son olarak söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, “Partileri oluşturan etnik yada zümrelerdir. Çeşitli şekilde bir araya gelinen bu tür yerler siyasi partilerin temelini oluşturur. Burası yani Kayseri Yörük Türkmenler Vakfı’nın Kayseri’deki güzel ve birleştirici yanını takdirle takip ediyoruz. Burada bizi güzel şekilde ağırlayan Kayseri Yörük Türkmenler Vakfı Ali Aydın’a teşekkür ederiz” dedi.  İLYAS KAPLAN

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.