Bölgesindeki teknoloji ekosistemin gelişmesine katkı sağlayan Erciyes Teknopark, ‘Geleceği Yazanlar Projesi’ çerçevesinde gelen 7-14 yaş arası 40 çocuğa kodlama bilincinin kazandırılması amacıyla temel eğitimler vererek Teknoparkı gezdirdi.
Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz düzenlenen eğitimle ilgili şunları söyledi; “Yarını Kodlayanlar projesindeki eğitimler sayesinde çocuklarımız, sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğreniyor. Aynı zamanda bu eğitimlerle çocukların tasarım yetenekleri geliştirmeyi, hayal güçlerini harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Yarınlarımızın temelini oluşturan çocuklarımızın hayal güçlerine doğrudan etki ederek geleceği yönetecek olan güzel fikirler elde etmek gayemiz. Gerçekleşen eğitimde de gördüğümüz kadarıyla çocuklar böyle eğitimlerle eğlenirken öğrenebiliyor. Alınan verim tabii ki bizleri de mutlu ediyor. Bu yüzden çocuklarımıza yönelik eğitimlerimizin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.”
Erciyes Teknopark personellerinin, eğitmenliğinde gerçekleşen, çocukların enerjileriyle neşe kattığı interaktif eğitimde, oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş basit ve görsel bir programlama dili olan Scratch hakkında bilgi verildi. Çocukların bilgisayar karşısında tüketici konumdan çıkıp üretici olmalarını ve algoritmik düşünce sistematiğini içselleştirmelerini hedefleyen eğitimler çocuklar için kod okuryazarlığına giriş niteliğinde oldu. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla