Anaokulu öğrencilerinin kütüphane sevgisi aşılamak ve kitap okumaya teşvik etmek için, 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nde kukla ve balon şovları düzenleniyor.
75. Yıl İl Halk Kütüphanesi vatandaşlara sunduğu hizmetin yanı sıra ana okul ve ilkokul öğrencileri için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Çocuklara kütüphane sevgisi aşılamak ve kitap okumaya teşvik etmek için kukla ve balon şovlar düzenleyen kütüphane yönetimi, etkinliklerine devam ediyor.
Kayseri 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi Müdürü Aslıhan Uygun, etkinliğe dair, “Kütüphanemiz de okuyucu ve kullanıcı hizmetinin yanı sıra kültürel etkinliklerimizde sene boyunca devam etmektedir. Bu kültürel etkinliklerimizin içinde Kütüphane Haftası dolayısıyla özel etkinlikler düzenledik. Şuanda da ana sınıfı öğrencilerine kütüphane tanıtımı oryantasyonu ve eğlenceli zaman geçirmeleri için kukla ve balon şov planladık. Çocuklarımız buraya geldiklerinde kütüphane hakkında da bilgiler edinip daha ileriki yaşlarında da kütüphaneyi ve kitap okumayı tercih edecekleri için kütüphanelerin diğer bir misyonu olarak her yaştaki okuyucuyu kazanmak için etkinlikler düzenliyoruz” diye konuştu. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla