Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması 105 polis memurunun katılımıyla gerçekleştirildi.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla ülke genelinde park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddaa ve ganyan bayiileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları gibi yerlerde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” adı altında yapılan uygulama, ilimizde de 36 motorize ekip ve 105 personelin katılımıyla gerçekleştirildi” ifadesine yer verildi.
Açıklamada, uygulama sonrasında 621 kişinin sorgulandığı, 1 şahıstan 1,10 gr bonzai, 1 şahıstan 1,85 gr bonzai, 1 şahısta 0,15 gr metamfetamin maddesi ele geçirildiği, 1 şahsa 6136 Sayılı Kanuna muhalefetten işlem yapıldığı bildirildi.
Ayrıca 3’ü adli mercilerce 7 şahısın gözaltına alınarak haklarında yasal işlem yapıldığı. 39 umuma açık işyeri ile 162 aracın kontrol edildiği kaydedildi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla