Kocasinan Belediyesi tarafından 102 mahallede yapılan toplam 99 kilometre asfalt yol ve Koçkaya Caddesi’nin açılışı, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Törende bir konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe belediyesi olarak 99 kilometre yol yapmanın büyük bir hizmet olduğunu vurgulayarak, “Yaptığımız yatırımlarla sadece Kocasinan değil, ülkemiz güçleniyor, büyüyor ve gelişiyor” dedi. Ayrıca açılışta, Off Road Derneği, Motosiklet Kulübü ve Klasik Otomobilciler Derneği üyelerinin Türk bayraklarıyla süslenmiş araçları ve motosikletleriyle Koçkaya Caddesi’nden konvoy şeklinde geçiş yapması renkli görüntüler oluşturdu.
Açılışına, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, Off Road Derneği, Kayseri Motosiklet Kulübü ve Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri, Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, davetliler ve bölge sakinleri katıldı.
Açılışta konuşma yapan Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kocasinan’a yapılan yatırımlar ve hizmetlerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Bizden önce Kayseri’nin çevre yolla ilk bağlantıları 16 kilometreydi. 20 yıl önce zamanın başbakanı ve 7 bakan, 16 kilometrelik o yolda gel-git yaparak yolun tadını çıkarmaya çalıştı. Şimdi biz yalnızca Kocasinan ilçemizde 99 kilometre asfalt yolun açılışı için buradayız. Bu açılış Türkiye’nin nereden nereye geldiğiyle alakalı çok ciddi bir göstergedir.” şeklinde konuştu.
İstikrarın kalıcı olarak devam etmesi adına 16 Nisan’da yapılacak referandum seçimi için ‘Evet’ oyunun önemine de değinen Taner Yıldız, “16 Nisan akşamı ‘Evet’ oylarının çıkmasıyla Türkiye’nin geleceğini oluşturan yavrularımıza daha güzel Türkiye bırakma çerçevesini oluşturmuş olacağız. 16 Nisan’da oylayacağımız anayasa değişikliği ile şuanda dünyaya gelmemiş yavrularımıza ve geleceğimize çizilen yol haritası olacaktır. Geleceğin teminatı çocuklarımız ve ülkenin geleceği için ‘Evet’ demeliyiz.” diye konuştu.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise 2016 yılında Kocasinan’ı değiştiren ve daha da güzelleştiren 339 projeyi vatandaşın hizmetine sunduklarını ifade ederek, “102 mahallede yeni yollar yaparak ve mevcut yolları yenileyerek, ulaşımı daha konforlu hale getirdik. Yol ile birlikte aynı zamanda orta refüjleri ve kaldırımlarıyla yeşillendirme çalışması da yaptık. Çalışmalarımızla daha yeşil bir çevreyi vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Sadece yol ve park yapmakla kalmıyoruz. Miras bırakacağımız çocuklarımıza daha yeşil bir çevre ve ormanlık alanlar oluşturmak için yoğun gayret içerisindeyiz. Şuanda 3 farklı anlamda 3 farklı orman oluşturuyoruz. Bölgede her doğan çocuk için onun adına dikilmiş bir ağaç, evlenen çiftlerimiz için bir ağaç ve son olarak ise ebediyete intikal edenler için de bir ağaç dikerek ormanlar inşa ediyoruz. 2016 yılında 70 bin ağacı toprakla buluşturduk ve bu yıl ise 100 bin ağacı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
İlçe belediyesi olarak 99 kilometre yol yapmanın büyük bir hizmet olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Geçmişte 5 kilometre yapılan yolların ne büyük gösterişlerle yapıldığını görüyorduk. Şükür Allah’a bir ilçe belediyesi ölçeğinde 99 kilometre yolu yaptık. Kocasinan’ı her yönüyle daha ileriye taşıyarak, en güzel hizmetleri vatandaşımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Yollarımız, Kocasinan’a, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
Beyazşehir sakinlerine müjdeli haberler de veren Başkan Çolakbayrakdar, “Çınarbaşı ve Koçkaya Caddesi’nin devamı niteliğinde yolların inşasına başladık. Ayrıca mahallemizin bir bölgesinde mevcut parkları yenileyerek, yeni parklar yapacağız.” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine de değinen Başkan Çolakbayrakdar, “Referandum, ne hikmetse yurt dışında bazı ülkeleri çok ilgilendirir hale geldi. Dış ülkeler; Türkiye daha da büyürse, dünyada yaşayan mazlum ve mağdur insanlara daha çok kucak açar diye korkuyorlar. Bunun sancısı onları tedirgin ediyor. Bizler biliyoruz ki; yerelde Kocasinan’ı geliştirerek, Kayseri’yi büyütüyoruz. Kayseri’nin gelişmesi ve büyümesi de büyük ve güçlü Türkiye’nin gelişmesi demektir. İnşallah hep beraber el birliğiyle ‘Daha Güçlü ve Daha Büyük Türkiye’ bırakmak için var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.
Taner Yıldız ve Başkan Çolakbayrakdar’ın, çocuklarla birlikte dua eşliğinde kurdele kesmesinin ardından Off Road Derneği, Kayseri Motosiklet Kulübü ve Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri çok sayıda motosiklet ve araçlarıyla Koçkaya Caddesi’nde renkli görüntüler oluşturdu. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla