Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kısa adı MOBİTEK olan ve Orta Anadolu Kalkınma Birliği tarafından yürütülen Mobilya Üretim Altyapısını Güçlendirme Projesi’nin inşaat alanını tek tek kontrol etti. Başkan Çolakbayrakdar, inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede, projenin tamamlanıp, hizmete girmesinden sonra bölgenin yeni bir cazibe merkezi kazanacağını vurguladı.
Projenin gerçekleşme sürecini adım adım takip eden Başkan Çolakbayrakdar, ilçenin geleceğine yönelik büyük bir yatırım olduğunu belirterek, mobilya alanında faaliyet gösteren küçük ve orta boy ölçekli işletmelerin MOBİTEK’ de, çok daha modern ve teknolojik imkanlarla üretim yapabileceğini ifade etti. Başkan Çolakbayrakdar, “MOBİTEK projesi inşaatının fiziki olarak son aşamasına geldik. İnşai faaliyetlerin bitmesinden itibaren teknik donanımlarını tamamlayacağız. MOBİTEK içerisinde büyük bir proje de bulunmaktadır. Burada hem imalatların yapıldığı hem de satışların yapılabileceği mobilya dekorasyonuyla ilgili büyük bir alışveriş merkezi olacak. Yaklaşık 20 bin metrekare de alışveriş merkezinin daimi fuarı olacağı bir mekan olacak. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de projenin çevresi ve ulaşım ile ilgili yolları yapma noktasında yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu kapsamda projeyi yerinde gezerek neler yapılabilmesi noktasında istişarelerde bulunduk.” diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar, projenin daha hızlı tamamlanması için üzerlerine düşen görevi her zaman severek yapacaklarını sözlerine ekledi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla