Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyesevler Mahallesi’nde yapımı devam eden pazaryeri projesini yerinde inceledi.

İlçe genelindeki pazaryerlerinin yapılan çalışmalarla yüzme havuzu, fitness salonu, derslikler, kafeterya ve düğün salonu başta olmak üzere 7’den 70’e her kesime hitap edeceğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, yeni nesil pazar yerlerininTürkiye’ye örnek olacağını söyledi.
Kocasinan’ın çehresini değiştirecek projelere imza atan Başkan Çolakbayrakdar, bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan daha fonksiyonel pazar yeri çalışmalarını inceledi. Başkan Yardımcısı Ali Bulu ve birim müdürleriyle birlikte projenin uygulandığı inşaat alanını gezen Başkan Çolakbayrakdar, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “Zamanın ihtiyaçlarına göre yapılan yapılar eskiyor veya çağın şartlarına göre daha işlevsel hale getirilmesi için yenilenmesi gerekiyor. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde İlçe genelinde mevcut pazaryerlerimizi yenilemeye başladık.Pazaryerlerini, daha işlevsel, daha sağlıklı, daha konforlu ve daha estetik hale getiriyoruz.Bunlardan biri olan Erciyesevler Mahallemizdeki mevcut pazaryerini yeniliyoruz. Ayrıca pazaryerinin yanına mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek değişik sosyal mekanlar yapıyoruz. Pazaryerlerimiz böylelikle daha fonksiyonel hale dönüşecek ve Kocasinan için sosyal-kültürel anlamda büyük bir kazanım olacak. Pazar yerlerimiz haftanın bir günü değil, haftanın her günü vatandaşın ihtiyacını karşılayacak. 7’den 70’e herkese hitap edecek olan pazar yerlerimiz inşallah kazasız belasız en kısa zamanda tamamlayarak önümüzdeki yıl içerisinde yeni yüzüyle Kocasinan’a hizmet verir hale gelecektir.” diye konuştu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla