Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çolakbayrakdar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. Ölüm yıldönümündeşu ifadeleri kullandı:

Öncelikle Atatürk’ün vefatının 78’ıncı yıldönümünde millet olarak onu saygıyla, şükranlar ve rahmetle anıyoruz. Altı buçuk asır dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin son yıllarında milletimizin içinde düştüğü zor durumda Atatürk’ün önderliğinde milletimizin özverisi, gayreti ve azmiyle topyekun bir seferberlik gösterildi. Türk milleti için yeni bir başlangıç oldu. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar geçen süre zarfında milletimiz binlerce yıldır olduğu gibi 15 Temmuzda hainlere karşı birlik ve beraberlik içeresinde tüm güçlükleri yenerek, güçlü ve büyük Türkiye olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Ayrıca Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir’ sözünün gereği olarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesiller yetiştiriyoruz. Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerlerimizi gelecek nesillerimize aktararak, Güçlü ve Büyük Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan çalışacağız.Büyük projelerle Kayseri’yi ve Türkiye’yi kalkındırarak milletimizin refah seviyesini daha da artırmak için gayret ediyoruz. Güçlü bir Türkiye olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktayız ve olmaya da devam edeceğiz.Daha güzel Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürkve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

unnamed

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla