Kayseri Şeker, değişik bankalarda bulunan döviz hesaplarını ve kasasındaki Dolar ve Avroları Türk Lirasına çevirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek verdi.
Çiftçi Meclisinde konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “Gün birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize ve ekonomimize sahip çıkma zamanıdır” Ülkemiz üzerinde darbe yapmaya çalışanlar şimdi de ekonomik darbe yapmaya çalışıyorlar. Bu konuda Sayın Cumhur başkanımız döviz bozdurma çağrısı yaptı. Bunun üzerine Kayseri Şeker elinde bulunan Dolar ve Avrolar ile bankalardaki döviz hesaplarındaki dolarlar ve avroları bozdurarak destek vermiş bulunmaktayız” dedi.
Başkan Akay ayrıca Yurt dışına satılan C şekerinde yurt dışına satışını Türk Lirası olarak yapma kararı alıp uygulamaya başladıklarını belirtti ve “Türk Milletinin dövize esir olmama projesine katkı sağlıyoruz. Tüm Çiftçilerimizi ve çalışanlarımızı da bu projeye destek vermeye davet ediyoruz” dedi.
Kayseri Şeker çalışanları olarak çağrıya ilk destek Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Tayfun Öner’den geldi. Öner, Banka hesabındaki dolarını Türk Lirasına Çevirerek tüm çalışanlara da birikmiş dövizlerini Türk Lirasına çevirmeye davet etti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla