Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özer mesajında; “Toprağın yağmuru özlediği gibi;  Çiçeğin güneşi özlediği gibi;  Özlüyoruz…
Bu özlem öyle tarifsiz bir özlem ki, 82 yıldır her gün daha da büyüyen, sözcüklerin kifayetsiz kaldığı, tarifsiz bir özlem.” ifadelerini kullandı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında bolca Atatürk’e özlemini dile getiren CHP İl Başkanı Ümit Özer: “82 yıl önce bugün sadece Türk Milletinin değil, tüm mazlum milletlerin güneşini sonsuzluğa uğurladık.
Ama bu öyle bir güneş ki, 82 yıl önce sonsuzluğa uğurlasak da, bugün hala yolumuzu aydınlatmaya, geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor.
Ve emin olun ki bir çift mavi gözün ışığı sonsuza kadar yolumuzu aydınlatmaya devam edecek…
İşte bu yüzden 10 Kasım bizim için bir yas günü değildir.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız bedenen aramızdan ayrılmış olsa da fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla her zaman bizimle ve Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece de bizimle birlikte olmaya devam edecek…
Değerli hemşehrilerim, elbette herkesin Atatürk’ü anlamasını, onu sevmesini bekleyemezsiniz. Kendi iktidarı için ülkesinin düşman çizmesinin altında ezilmesine seyirci kalanların, Yunan çizmesini şanlı Türk bayrağına değişenlerin, dindar görüntüsü altında din sömürüsü yapanların, emperyalizme uşaklık edenlerin; “Ya istiklal ya ölüm diyerek” kelle koltukta vatanı savunanları, makam için değil vatan için mücadele edenleri anlamasını beklemek boşunadır.
İşin en hazin yanı ise Atatürk sayesinde kula kulluk etmekten kurtulan ve Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde makam sahibi olanların ısrarla ve inatla Atatürk’ün adını anmamalarıdır.
Elbette onların Atatürk’ü anmamaları O büyük insandan bir şey eksiltmez.” dedi.

“Atatürk’ün kurduğu kurumlardaki makam koltuklarını kirletiyorlar”

Özer Atatürk düşmanlarının makam sevdalısı olduklarını dile getirdikten sonra sözlerine yine özlem ve saygı dolu şu ifadelerle son verdi: “Bizler bu ülkenin kendi tarihine, kültürüne hatta kendi ülkesine bu kadar yabancı olan hatta düşmanlık besleyen kişilerin Atatürk’ün kurduğu ülkede, Atatürk’ün kurduğu kurumlardaki makam koltuklarını kirlettikleri için öfkeleniyoruz.
Hak etmeyenlerin o koltuklarda bulunmasına hüzünleniyoruz.
Yoksa onlar Atatürk’ün izlerini silmeye çalıştıkça bu millet Ulu Önderine, Ebedi Başkomutanına daha çok sevgi, daha çok saygı duyuyor.
Birileri kendilerinin dahi inanmadığı yalancı kahramanlar kurgulamaya kalksalar da sadece bu millet değil bütün dünya gerçek kahramanın kim olduğunu, neler yaptığını biliyor ve O eşsiz lidere, ömrü cephelerde geçen büyük kahramana daha büyük bir aşk ile bağlanıyor.
Ve bugün bir kez daha Ebedi Başkomutanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sevgimizi; O’nun emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı en yüksek sesle haykırıyoruz.
Ve bizler, Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri, o mavi gözlere olan sonsuz hasretimizle; Atamızın bize yüklediği sorumluluğun bilinciyle Türkiye’yi Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.
Bu yolda yılmak yok,
Bu yolda usanmak yok,
Bu yolda yorulmak yok…
Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, şükran ve özlemle anıyor, O’nun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla