Develi Müftülüğünün Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlediği “Şehitleri Anma Özel Programına” İlçe protokolüyle birlikte çok sayıda Develili katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda yaz Kur’an Kursu öğrencileri de Kur’an-ı Kerim tilavet edip dualarda bulundular. Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlattığı 15 Temmuz Belgeselinin izletildiği programda Şehit İmam Hüseyin Yıldız Kız Kur’an Kursu öğrencileri ilahi ve kasideler okudu.
Programda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptığı konuşmasında, “15 Temmuzdaki vatan hainlerinin kalkıştığı darbe teşebbüsünü Türk Milleti olarak Çanakkale Ruhuyla aşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Böyle bir millete dünyanın hiçbir yerinde rastlanamaz. Böylesi anlamlı bir program yaptığı için yavrularımızı ve İlçe Müftülüğümüzü tebrik ediyorum” dedi. Başkan Cabbar yarın saat 22:00’da Cumhuriyet Meydanında yapılacak 15 Temmuz Destanı programı için tüm Develilileri davet etti. Develi Kaymakamı Murat Duru da, “Türk Milletinin her zorlu süreçten başarı ile geçtiğini tarihi tecrübe bize göstermektedir. 15 Temmuz’dan da alnının akıyla çıkmış yüce milletimiz, zalimlere, hainlere asla müsaade etmeyecektir” dedi. -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla