Develi’de Dezavantajlı Ailelere Sosyal Destek Toplantısı Yapıldı

Develi Kaymakamlığında Kaymakam Murat Duru Başkanlığında Dezavantajlı Ailelere Sosyal Destek toplantısı yapıldı.
Toplantıya Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güçlü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü ve Kurum Müdürleri katıldı. Toplantıda Dezevantajlı Ailelerin durumları ve verilecek destekler için fikir alışverişinde bulunuldu.
Develi Kaymakamı Murat Duru konuyla İlgili açıklamasında: “Kaymakamlığımızca ilçemizde yaşayan dezavantajlı aileler için hazırlanan sosyal destek çalışmamamızın ilk uygulama toplantısını bugün gerçekleştirdik. Her 15 günde bir başkanlığımda yapacağımız toplantıya Develi Belediye temsilcilerimiz, jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz, Devlet Hastanesi Başhekimimiz, Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Sağlık Müdürümüz, SGK Müdürümüz, Müftümüz, Sosyal Hizmet Müdürümüz, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikologumuz, Psikiyatristmiz, Yazı İşleri Müdürümüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürümüz toplantıya katılacaklar.
Toplantılarımızda Sosyal hizmet uzmanlarımızın belirledikleri ilçemizde yaşayan dezavantajlı ailelerimiz ve insanlarımızla ilgili olarak, evde bakıma muhtaç kişilerin durumları, engelli insanlarımızın durumları, aile içi şiddet ve istismar konuları, alkol ve madde bağımlılarının durumları, parçalanmış ailelerimizin durumları, parçalanmış ailelerin çocuklarının durumları, dul ve yetimlerimizin durumları, psikiyatrik ve kronik hastaların durumları görüşülecek” dedi.
Kaymakam Duru, “Yukarıda sıraladığınız ailelerimizin ve insanlarımızın sorunlarına çözümüne kamu hizmeti veren kurum ve kuruluşlarımız yetki ve sorumlulukları çerçevesinde daha etkin bir şekilde katkı sağlayacak. Her toplantımızda bir önceki toplantıda aldığımız kararları kamu hizmeti veren kurum ve kuruluşlarımız uygulayıp uygulamadığını kontrol edeceğiz. Böylece hizmet koordinasyonunu eksiksiz yerine getirerek verimli ve etkin hizmeti sunmuş olacağız.
Rabbim bizlere Necip Büyük Türk Milletine ve Onun bir parçası olan Develimizin güzel insanları hemşerilerimle her daim hizmet edebilmemiz için fırsatlar versin inşallah” diye konuştu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.