Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Kayseri’de

Çeşitli ziyaret ve açılışlar için Kayseri’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, sabah namazında Kayserililerle buluştu.

 
Camii Kebir’de sabah namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, namaz sonrasında yaptığı konuşmasında, “Bizleri yoktan var eden, bize İslam dinini bahşeden, fecr-i icabet saatinde Camii Kebir’de rıza etrafında bir araya getiren yüce Rabbimize sonsuz hamd-u senalar olsun. İnsanların gaflet uykusuna yattığı bir zamanda gafletten uyanabilmeyi, Kabetullah’ın şubesi olan mescide gelebilmeyi, huzurunda, divanında durabilmeyi, kıyamda durabilmeyi, huzurunda rükuya varabilmeyi ve huzurunda bize en çok yaklaştıran secdeye varabilmeyi bize lütfettiği için Allah’a ne kadar şükretsek azdır” dedi.
Mehmet Görmez konuşmasına şöyle devam etti:
“Allah’ın nimetlerini saymaya çalışırsanız, sayamazsınız buyuruyor Rabbimiz. Ancak bize verdiği en büyük nimeti İslamdır. O en büyük nimeti lütfettiği için hamdolsun. Aziz kardeşlerim, fecr vaktindeyiz. Fecr vakti, Rabbimizin ant içerek değer verdiği bir vakittir. ‘Fecr’e andolsun ki’ diye başlayan Fecr Suresi’nde yüce Rabbimiz bu vaktin insanoğlu için her gün yeni bir doğuş olduğunu ifade eder. Aziz gençler kendinizi bu nimetten hayatınız boyunca mahrum etmeyin. Sevgili çocuklar, büyüyünce hayatınız boyunca kendinizi bu büyük nimetten hiçbir zaman mahrum etmeyiniz. Allah bizleri mahrum eylemesin. En büyük mahrumiyet bu nimetin farkında olmamaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.