Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Eğitimciler arasındaki ücret farklılıkları iş barışını bozuyor. Özellikle Sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenleri arasındaki bariz ücret farkı, yıllardır çözülmeyen ve sınıf öğretmenlerini hayal kırıklığına uğratan bir uygulama olarak ortada durmaktadır” dedi.
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan yaptığı açıklamada, “Sınıf öğretmenleri haftalık maaş karşılığı olarak 18 saat derse girmektedir. Branş öğretmenlerinde bu oran haftalık maaş karşılığı 15 saattir. Atanma olarak aynı statüde olan yaptığı iş olarak aynı olan öğretmenler arasında bu şekilde bariz bir ücret adaletsizliğinin olması özellikle sınıf öğretmenlerimizi üzmektedir” ifadelerini kullandı.
Aydın Kalkan, “Sınıf öğretmenleri özellikle alt yaş grubunda çocuklarımızın geleceği için çalışmaktadır. 7-12 yaş grubundaki çocuklar bir yandan kişilik ve karakter gelişimini sürdürürken bir yandan da eğitim öğretim hayatlarına başlamaktadır. Sınıf öğretmenleri burada çok zor ve önemli bir işlev yürütmektedir” dedi.
Aydın Kalkan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Henüz çocukluklarını yaşarken bir yandan da eğitim hayatlarına adım atmaktadırlar. Bu süreçte eğitim öğretim hizmeti sunan sınıf öğretmenlerimizin moral motivasyonunun üst seviyelerde olması gerekirken yıllardır bir ücret konusunda mağduriyetler yaşamaktadırlar. Sınıf öğretmenleri destekleme kurslarından da yeterince yararlanamamaktadırlar. tüm bu konularda 2017 Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten ciddi adımlar atmasını beklemekteyiz.” -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla