Tarih: 24.01.2020 Saat: 20:55 Yer: Elazığ

6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleri ile şimdiye kadar 45 kişi enkazdan sağ kurtarıldı. Depremde 39 vatandaşımız hayatını kaybetti. (Elazığ 35, Malatya 4), deprem sonrası hastanelere başvuran 1.607 vatandaşımızdan 1.516’sı taburcu edildi.

İçimiz yandı. Ciğerimizi bıraktık enkaz altına. Neresi olduğu önemli değildi. Deprem oldu, 39 kişi hayatını kaybetti. Annesiz, babasız, evlatsız, kardeşsiz, evsiz barksız kalan insanların acısıyla ağladık. Ciğerimiz dağlandı. 3 çocuğu üzerine siper olarak hayatını kaybeden baba, yaşamla ölüm arasındaki çizgide duran Hatun Nine ve onun hayata bakışı, Azize ve Azize’yi hayata bağlayan Umke görevlisi Emine, 49 yaşındaki kardeşini kaybeden 57 yaşındaki Basri amca, enkazın altındaki sahibini bekleyen vefalı hayvan dost, kurtarıldığı anda “Anne” diye sayıklayan 2,5 yaşındaki Yüsra ve sayamadığım daha niceleri…..

Asla unutmam, asla unutamayız.

Fakat bunlardan daha çok içimi asıl acıtan şu ki, bu durumda bile acımazca ırk ayrımı yapan insanlar gördüm. Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 şiddetinde meydana gelen deprem sonrası Google arama motorunda en çok aranan cümle ‘Elazığ Kürt mü?’ sorusu olmuş. Elazığ Kürt mü diye soran nankörlere kuşkusuz Fethi Sekin’i örnek göstereceğim.

İzmir Adalet Sarayının C Blok girişinde PKK’lı teröristlerce 5 Ocak 2017’de bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin hafızalarda yer aldı. Kimse ölmesin diye tek başına mücadele eden Kahramanlığın sembolü haline gelen Fethi Sekin Elazığ Baskil’de dünyaya gelmiştir. Onun gibi nice vatan evladı kardeşlerimiz bu vatan için göğsünü siper etmiş, şehit düşmüştür.

O vakit sen eğer Türk’sen ayrımcılık Türk’e yakışmaz, sana yakışmaz.

Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim bir husus da deprem üzerinden mizah yapılmış olması. Deprem üzerinden mizah yapmak utanç vericidir, iğrençtir, çirkinliğin daniskasıdır. Vicdanını kör karanlıkta kaybetmiş bunca insan arasında çok şükür ki Google’da rekor rakamlarla “Elazığ’da Hava Durumu” araması yapan insanların sıcaklığı içimizi ısıtmaya yetiyor.

Son olarak buraya Kahraman bir Elazığlı Kürt bırakıyorum belki utanırsınız!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla