Kayseri’de yaşayan 10 yaşındaki engelli Rümeysa Coşkun’un akülü engelli araba hayalini polisler gerçekleştirdi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Emniyetle Engelsiz Yarınlar’ Projesi kapsamında yapılan protokol ile bir iş adamı tarafından 320 adet akülü engelli aracı alındı. Mahalle polisleri, SGK İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından belirlenen engelli vatandaşlara, düzenlenen törenle araçları dağıtıldı.

KAYSERİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KOORDİNE EDİLEN ‘EMNİYETLE ENGELSİZ YARINLAR’ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN PROTOKOL İLE BİR İŞ ADAMI TARAFINDAN 320 ADET AKÜLÜ ENGELLİ ARACI ALINDI. 

Emniyet bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, herkesin bir engelli adayı olduğunu söyledi. Vali Kamçı, “Bu güzel faaliyette emeği geçen kamu görevlilerimize ve iş adamımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Engelli olmak hiç kimsenin kendi arzusu değildir. Bunun bilincindeyiz. Hiç birimizin engelli olmama gibi lüksü de yok. Burada giderken ayağımızın takılıp düşer ve bizde engelli olabiliriz. O anlamda engelli vatandaşlarımız için ne yapılsa azdır” ifadelerini kullandı.


“Rümeysa’nın hayali gerçek oldu”
3 günlükken yanlış ameliyat sonucu engelli olan 10 yaşındaki Rümeysa Coşkun’un akülü engelli araba hayali de törende gerçek oldu. Tekerlekli sandalye ile hayatını idame ettirirken zorlanan Coşkun, yeni arabasını alırken, mutlu anlar yaşadı. Çok heyecanlı olduğunu söyleyen Rümeysa Coşkun, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Artık okula rahat gidip gelebileceğim. Bana da bir rahatlık getirecek. Ulaşımım daha kolay olacak” dedi.
Rümeysa’nın baba Selçuk Coşkun da, “Rümeysa 3 günlükken ameliyat oldu. Omuriliğinde et parçası vardı. Ameliyatta da omuriliğindeki 2 tane sinir damarlarını kesmişler. O yüzden bu hale geldi. Bu da bizim imtihanımız oldu. Bugünlere de çok şükür” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, 2016 yılı Toplum Destekli Polislik ödüllerinde yaptıkları projeler ile 1. olan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli polislik Şube Müdürlüğü’nün kupasını Vali Süleyman Kamçı verdi. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla