Geçtiğimiz yıl Polonyalı blogger ve yönetmen TreneiroVlog tarafından RadicalTours ve Kayseri Erciyes A.Ş. işbirliğiyle prodüksiyonu gerçekleştirilen ‘FreerideExpeditionto Erciyes BikeparkandCappadocia’ filmi Polonya’da düzenlenen Grand Video AwardsFilm Festivali’nde 2017’nin en iyi filmi seçildi.
Türkiye’nin ilk ve tek downhill bisiklet parkı olan Erciyes Bike Park tüm dünyadan hem bisiklet tutkunları hem de aksiyon, macera, spor sever,blogger, bisiklet fotoğrafçıları ve film yönetmenleri için vazgeçilmez bir lokasyon haline de geliyor.
Ödül alan ve çekimleri 7 gün süren film Erciyes Bikepark ve Kapadokya’da gerçekleştirildi. Film için Fransa, Polonya, Rusya gibi farklı ülkelerden gelen 9 profesyonel bisikletçi Erciyes’te bulunan downhill bisiklet parkurlarında hünerlerini sergilediler. Erciyes’in volkanik ve zorlu arazisinde pedal çeviren sürücüler bir birinden farklı aksiyon dolu görüntüler verdi.Filmde Erciyes’in eşsiz parkurlarına yer verildiği gibi bisikletliler ikinci bölümde Kapadokya’da sürüşlerini devam ettiriyor. Erciyes Bikepark ve Kapadokya filminde ulaşım ve konaklamadan parkurların inşasına kadar tüm aşamalar anlatılıyor.
Polonya’nın web içerikleri üreten yönetmenler için en büyük film festivali olan Grand Video Awards’da Avrupa ve Polonya’dan çok fazla YouTubers ve yönetmen ödüller için yarıştı. 710 filmin kabul edildiği festivalde 9 farklı kategoride 59 film finale kaldı. Erciyes Dağı’nda çekilen film ise ‘hobi dalı’nda 2017 yılının en iyi global filmi seçildi.
Bisiklet endüstrisinden ve kullanıcılarından çok iyi tepkiler alan film festival jürisi tarafından da farklı kültürler ve zevkleri olan insanların bakış açılarını tutkuları ile yansıtmasından dolayı tam not aldı.
Erciyes’in kendisi için çok önemli bir film seti haline geldiğini söyleyen Polonyalı yönetmen TreneiroVlog, “Türkiye serbest sürüş keşfimiz ve film çekimleri için mükemmel bir yer. Erciyes ben ve arkadaşlarım için unutulmaz bir macera olarak hayatımızda yer edindi. Çekimler süresince bütün haftamız Erciyes Dağı’nda geçti. Lokasyonların tamamı ve hava şartları, rüzgar bizim için zorlayıcı olmasına rağmen Kayseri Erciyes’te bize destek olan arkadaşlarımız sayesinde mükemmel eğlenceli çekimler yaptık. Bütün turumuz boyunca, lokasyonları en iyi şekilde görüntülemeye odaklandık. Dağ’da kaldığımız sürede ve çekimler boyunca Kayseri Erciyes A.Ş. ve tüm çalışanları bize çok destek oldu. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla