Erciyes Teknopark tarafından TÜBİTAK 2209 A ve TÜBİTAK 2209 B lisans destekleri ile üniversite öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
Üniversite öğrencilerinin proje kültürü kazanması adına TÜBİTAK tarafından verilen lisans destekleri ile ilgili Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen bilgilendirme seminerleri hakkında bilgi veren Erciyes Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, “TÜBİTAK, lisans öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin proje kabiliyetlerini arttırmak amacıyla lisans destek programları yürütmektedir Erciyes Teknopark olarak biz de TÜBİTAK lisans destekleri programlarıyla ilgili öğrencilere bilgi edinmeleri adına her yıl düzenli olarak eğitim ve seminerler düzenliyoruz. Öğrencileri araştırmaya teşvik etmek adına lisans dönemindeki proje giderleri için bu destek kapsamı oldukça önemlidir. Düzenlediğimiz eğitim seminerlerinde lisans öğrencilerine proje kültürü, proje yazımı, neden proje yazıldığı ve proje örnekleri başlıklarında bilgilendirmeler yapıyoruz” dedi.
Kiraz, “2017 yılı 1.Dönem 2209 A ve 2209 B çağrılarına yönelik olarak TÜBİTAK lisans destekleri programı ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmak için Erciyes Üniversitesi lisans bölümlerinde bulunan 1273 katılımcının yer aldığı toplam 25 etkinlik düzenlenmiş olup bu tarihe kadar 48 üniversite öğrencisinin projesine birebir danışmanlık yaptık. Lisans öğrencilerinin, 2017 yılında TÜBİTAK desteklerinden daha fazla yararlanabilmeleri adına Erciyes Teknopark olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi de belirtmek isterim.” ifadesinde bulundu. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla