Erciyes Teknopark’ta Teknik Tekstil Çalıştayı düzenlendi

Erciyes Teknopark bünyesinde yer alan Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi’nin Üniversite Sanayi İşbirliği birimi tarafından ‘Teknik Tekstil Çalıştayı’ düzenlendi.

Teknik tekstile akademik bakış, sanayinin teknik tekstile bakışı, teknik tekstile geçiş süreçleri, sayılar ile dünyada teknik tekstil piyasası konularının masaya yatırıldığı çalıştaya dair bilgi veren Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, “Bu çalıştayı organize etmemizdeki amacımız, bölgedeki tekstil firmalarının ürün çeşitliliği ve Ar-Ge kabiliyetlerini arttırabilmeleri adına ilgili uzmanların katılımcılarımızla tecrübe ve bilgi paylaşımlarını sağlamaktı” dedi.
BUTEKOM (Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi) başta olmak üzere, önemli sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin katılım sağladığı çalıştayda, akademik dünyanın tekstil alanında üniversitede sahip olduğu altyapı imkânları ve bilimsel çalışmaların anlatımı yapılarak, bölgedeki sanayi kuruluşlarının konuya bakışı, ilgili yatırım ve proje önerileri görüşüldü. Ayrıca firmaların teknik tekstil üretimine geçişte yapması gerekenler, yaşayacağı entegrasyon sorunları ve yapılacak tahmini yatırım bütçeleri de görüşüldü.

Kapanışta, dünya tekstil piyasasında, teknik tekstilin kaplamış olduğu pay ve pazarın tanıtımıyla düzenlenen çalıştayın önemi vurgulanmış oldu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.