Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 2017-2018 eğitim-öğretim yılı akademik açılış etkinlikleri unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergisi ile başladı. Akademik açılış yılının ilk konuşmacısı Psikolog Üstün Dökmen yaptı.
Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen etkinliklere dair bilgi veren ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, bu yıl farklı olarak etkinliklerle bezenmiş ve bir haftaya yayılan bir akademik açılış programı düzenlediklerini söyledi. Etkinliğin, 12-19 Ekim tarihleri arasında tüm öğrenci, öğretim elemanı ve halka açık olarak, ücretsiz gerçekleştirileceğinin altını çizen Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, “Bu şekilde bir açılışı ilk kez düzenliyoruz. Erciyes Üniversitesi olarak 66 bin öğrencimiz var. Bize emanet edilen bu 66 bin öğrenciyi ülkemizin ufkunu açacak insanlar olarak üniversitemizden uğurlamak isteriz. Akademik açıdan oldukça iyi durumdayız. Hepimizin de bildiği gibi, 10 araştırma üniversitesinden biri olduk. Ve Ankara dışında Anadolu’da tek araştırma üniversitesi olmaktan da gurur duyuyoruz. Fakat bu akademik ve bilimsel alt yapıyla birlikte öğrencilerimizin kültürel alt yapısını da oluşturmalıyız ki, onları ülkemizin ufkunu açabilecek insanlar olarak üniversitemizden uğurlayabilelim. Bu etkinliklerimiz aslında sadece açılış etkinlikleri olarak değil, yıl boyu da sürecek” diye konuştu.
Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergisini Psikolog Üstün Dökmen ve öğrencilerle birlikte yaptı. Açılışın ardından Psikolog Üstün Dökmen, ‘Yaşam Rotanızı Kim Belirliyor?’ başlıklı konferansı ile katılımcılara hitap etti.
Akademik açılış töreni kapsamındaki etkinlikler, 19 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri ile sona erecek. -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla