Kayseri Erciyesspor As Başkanı Yaşar Çalışır ve Mali İşler sorumlusu Ahmet Demir mevcut başkan Saffet Külahçı hakkında açıklamalarda bulundular.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensupları ile bir araya gelen Erciyesspor As Başkanı Yaşar Çalışır, “Erciyesspor’u devraldığımız zamandan bu yana kulübe 1 lira bir girmedi. Federasyon ve Spor Toto’dan gelen bütün paralar Zira Eren’in hesabına yatıyor.  Ben ve Ahmet Demir imza yetkilerimizi 2 gün önce aldık. Bu zamana kadar bir karar yetkimiz yoktu. Geçen sezonun son maçı olan Ankaragücü maçında ne kadar geldi nereye harcandı bir bilgimiz yok” diye konuştu.

“BİR KURUŞ ALMADIK”

Futbolcuların başka takıma transfer olmaları için senet imzalatılarak borçlandırıldıkları hakkında çıkan haberleri kabul etmeyen Çalışır, “Burada bütün sporcular ve velilerinden alınan imzalı kağıt var. Hiç birinden bir kuruş almadık. Kulüp Başkanı Saffet Külahçı kendi adına aldıysa onu bilemem. Kulüp kasasına giren bir tek senet yok, bir tek lira yok. Senetlerin bana verildiği söyleniyor, ben bir tek senet görmedim. Senetleri kendi düzenlemiş borçlarına dağıtmış. Onlar er geç meydana çıkacaktır.  Bizim dönemimizde bir tek kuruş borç yok. Bizim dönemimizde sporculara ve personele de borcumuz yok. İsteyen olursa harcadığımız parayı da istemiyoruz, Ziya Eren gibi temlik koydurmayacağız. İsteyen olursa bu zamana kadar harcadıkları paranın bir kuruşunu bile talep etmeden yönetimi devredebiliriz” diye ifade etti.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla