Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) mezuniyet töreni yapıldı. 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde Yüksekokuldan 400 öğrenci mezun oldu.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerinin mezuniyet töreni Prof. Dr. Ahmet Bilge Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, BESYO Müdürü Doç. Dr. Yahya Polat, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından, öğrenciler geçit yaparak ailelerini selamladı. Okul birincileri Kübra Yılmaz ve Serdar Tuncel konuşmalarının ardından, ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan öğrencilere ve velilere seslendi. Mezuniyetlerin kendileri için hasat dönemi olduğunu belirten Prof. Dr. Murat Doğan, akademisyen ve velilere teşekkür etti ve öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. BESYO Müdürü Doç. Dr. Yahya Polat ise, Erciyes Üniversitesinden mezun olmanın ayrıcalık olduğunu belirtti ve öğrencilere başarılar dileklerini iletti.
Konuşmalardan sonra okul birincileri mezuniyet kütüğüne isimlerini çıktı. Öğrencilere diploma ve plaket takdim edilmesinin ardından tören sona erdi. -KB

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla