ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (ERÜ) MİMARLIK FAKÜLTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMÜ TARAFINDAN ‘ERİŞİLEBİLİR-ENGELSİZ KAMPÜS İÇİN STRATEJİLER’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ. 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından ‘Erişilebilir-Engelsiz Kampüs İçin Stratejiler’ konulu panel düzenlendi.
Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen etkinliğe; Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Aslantaş, Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ozan Hovardaoğlu, Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Çalışır Hovardaoğlu, Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Anabilim Dalı Öğr. Gör. Fulya Sınacı Özfındık’ın yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Kampüste Engelsiz Miyiz?’ konulu serginin gezilmesiyle başlayan etkinlikte daha sonra panele geçildi.
Panelde, Doç. Dr. Ozan Hovardaoğlu, ‘Kampus Planlama Deneyimleri ve Erişilebilirlik’, Doç. Dr. Seda Çalışır Hovardaoğlu, ‘Kampus Planlama ve Erciyes Üniversitesi Engelsiz Kampus için Farkındalık Çalıştayları’, Öğr. Gör. Fulya Sınacı Özfındık ise ‘Engelsiz Üniversitesi Çalıştayşları: 11. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı Deneyimi’ konusunda sunum yaptı. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla