Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi ile Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen ve Kayseri’de ilk olan Ulusal Veteriner Kongresi başladı.
İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Ulusal Veteriner Kongre Başkanı Serkan Kökkaya, “Bu kongrenin amacı, ülkemiz hayvancılığını geliştirmek ve mesleği yüceltmektir. Biz Erciyes Üniversitesi öğrencileri olarak bu tür organizasyonlarla bilime katkı sağlamayı kendimize hedef edindik. Umarım bu kongre biz veteriner hekimliği öğrencilerine ülkemizdeki hayvancılık sorunlarını çözmek için kapı aralar” dedi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş ise konuşmasında genelde kongrelerin akademisyenler arasında yapıldığını, öğrenciler tarafından da kongre düzenlenmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayarak, “Bilgi çağındayız. Bilgiye ulaşma konusunda çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Bizler şu anda bilgiyi tüketen bir toplumuz. Fakat bizim temennimiz gelecekte bilgiyi tüketen değil üreten toplum olmamızdır. Aynı zamanda bu bilgileri üretirken, ahlaklı davranmak da en büyük hedefimizdir” diye konuştu. Açılış konuşmaların ardından Teknopark’tan Uzman Ali İhsan Yoğurt, ideal proje fikrinin oluşması ve doğrulanması konusunda bilgi verdi.
Kongreye, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş, Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Veteriner hekimlikle ilgili çok sayıda konunun ele alınacağı kongre üç gün sürecek. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla