Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen yardım kampanyasında Gesi İldem Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve Ahmet Soykan İlkokulu’na konferans salonu yapıldı.

Erciyes Üniversitesi’nde bulunan eski sandalyeler geri dönüşüm özelliği kazandırılarak yenilenerek yapılan konferans salonuna hediye edildi. Konferans salonunu baştan aşağıya yenilendi. Bunun yanında Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden olan 5 kadın öğrenci tarafından konferans salonunun duvarlarına resim çizilerek posterler yapıldı. Öğrencilerin sanata olan ilgisini arttırmak için yapılan çalışma geçtiğimiz gün Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde görevli Okutman Ahmet Nedim Kilci tarafından verilen Çanakkale söyleşisi ile açılışı gerçekleştirildi. Gesi İldem Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Hüseyin Bulut yapılan yardım için teşekkürlerini sunarak şunları söyledi: “Gesi İldem Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve Ahmet Soykan İlkokulu öğrencilerinin daha iyi bir eğitim alması ve sanattan uzak kalmamasını amaçlayan Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’nden güzel bir jest olan bu konferans salonu donanımına katkı sağlayan Erciyes üniversitesi Rektörlüğü’ne saygılarımızı sunuyoruz. Siz değerli öğrencilere katkı sağlamasını amaçlayan bu salonda geleceğinizin temellerini atmanızda kullanmanızı ve kullandıkça bizleri hatırlamanızı temenni ediyoruz. Unutmayın ki hangi mesleği icra ederseniz edin sanatı hayatınızın bir parçasında bulundurun.Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nün güzide ve yetenekli öğrencilerinin kıymetli çalışmaları Sayın Öğretim Görevlisi Nevin Engin hocamızın nezaretinde proje kapsamında yürütülmektedir. Konferans salonumuzdaki duvarları güzel resimleri ile değerlendiren öğrencilerimizin emeklerine teşekkür ediyoruz.Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu’nda çalışan bir öğretim elemanı tarafından okulumuza kayan yazı cihazı hediye edilmiştir. Kendisine de buradan ayrıca teşekkür ediyoruz.” Programın sonunda okula yardımda bulunan öğretim görevlilerine ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden beş kişiye plaket verildi.

 

KİLCİ YİNE DUYGULANDIRDI

Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden Okutman Ahmet Nedim Kilci, verdiği Çanakkale seminerinde öğrenci ve öğretmenlere duygu dolu anlar yaşattı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kolay kazanılmadığının altını çizen Kilci, vatanımıza sahip çıkılması konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla