Kız kardeşinin kocası olan eniştesini, bulunduğu araç ile birlikte benzin dökerek yakmak istediği iddiasıyla ‘canavarca hislerle kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklu yargılanan sanık 12.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın, eşi ile eniştesi arasında ilişkiyi öğrendikten sonra çıkan tartışmada aracı benzin dökerek yaktığı ortaya çıktı.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık B.K. ile mağdur K.B. ve sanık avukatı hazır bulundu.
19 Ocak 2017’de Bünyan ilçesi Bayramlı Mahallesi’nde meydana gelen olayda otomobil içerisinde konuşan B.K. ile K.B. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre araçtan çıkan B.K., yanındaki benzin bidonundaki benzini araca dökerek yaktı. Alevler içerisinde kalan ve ağır yaralanan K.B., çevredeki vatandaşların yardımıyla araçtan çıkarılıp, önce Bünyan Devlet Hastanesi’ne ardından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Alevlerden etkilenen şüpheli B.K. de daha sonra yaralı halde yakalandı. B.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mahkemede mağdur K.B., “Tahrik altında bu suçu işlediği iddiaları yalandır. Ben kendisini tahrik etmedim” dedi.
Sanık B.K. ise avukatının savunma yapacağını söyleyerek savunma yapmadı. Sanık avukatı ise, sanığın 4 çocuklu bir baba olduğunu söyleyerek, “Müvekkilim B.K., eşi ile mağdurun arasındaki ilişkiyi öğrendi. Mağdur K.B., kız kardeşinin kocası, yani eniştesidir. Sanık B.K. eşinden ayrıldı, boşandılar. Akrabaların, çevredekilerin sürekli bu konuyu konuşmaları yüzünden, ailesini, memleketini terk edip başka şehirlere çalışmaya gitti ama orada da B.K.’yi rahat bırakmadılar. B.K. de bu konuyu konuşmak için Bünyan’a gidip K.B. ile buluştu. Olay günü aracın içerisinde otururken tartışmaya başlıyorlar ve korkutmak amaçlı benzini döküyor. Olayda alkol alıyor, istifra ederken, bir anda çakmak alev alıyor, kendisi de yaralanıyor. Herhangi bir plan ve kasıt yoktur” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık B.K.’ye ‘canavarca hislerle kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. -iha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla