Fetullahçı Terör Örgütü’nün kriptolu iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan tutuklu yargılanan eski komiser yardımcısına 7 yıl 6 ay, 2 eski polis memuruna ise ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tek tek dosyalarda görülen davalarda tutuklu sanıklar M.T., S.B. ve T.K. ile avukatları hazır bulundu.
KHK ile ihraç edilen eski komiser yardımcısı M.T. mahkemede “By lock denilen programı kullanmadım. Cezaevi şartları çok ağır, 12 kişilik koğuşta 38 kişi kalıyoruz. Suçsuzum, tahliyemi istiyorum” derken, eski polis T.K. ise “9 aydır suçsuz yere tutukluyum. Devletime, milletime, vatanıma ihanet etmedim, o programı asla kullanmadım” diye konuştu. Diğer sanık S.B. de üzerine atılı suçlamaları reddetti.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu iki hattında by lock çıkan eski komiser yardımcısı sanık M.T.’ye ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis, diğer sanıklar S.B. ve T.K.’ye ise aynı suçtan ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla