Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği proje kapsamında Evde Sağlık Hizmeti alan aileler için tahsis ettiği motorlu hasta karyolaları, yatağa bağımlı hastası olan ailelerden tam not aldı.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan proje çerçevesinde, Evde Sağlık Hizmeti alan ve yatağa bağımlı hastası olan aileler için ayrılan 126 adet motorlu hasta karyolası, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Projeyi ve sunulan Evde Sağlık Hizmetlerini yerinde görerek değerlendirmek amacıyla İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’de, hizmetten faydalanan Mehmet Topaktaş’ı evinde ziyaret etti.
Ziyarete Mehmet Topaktaş muayene ederek başlayan ve bir süre sohbet eden Doç. Dr. Benli, “Evde bakım hastalarında en büyük sorun ‘bakıcı yükü’ dediğimiz yükün tek kişiye yüklenmesi. Bu konu ile ilgili diğer illerde çeşitli projeler yapılarak hayata geçirildi. Bu yükü paylaşmak gerekiyor, paylaşmadan olmuyor. Bizde engelli ve yaşlı hastalar için her an hizmete hazır şekilde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu ile çalışmaya devam ediyoruz. Geçen sene hayata geçirdiğimiz proje ile yatağa bağımlı hastalarımıza dağıtmak üzere 126 adet motorlu hasta karyolası ayırmıştık. Projemiz başarılı şekilde devam etmekte. İhtiyacı biten hastalarımız bunları bize tekrar iade ediyorlar. Biz de yine ihtiyacı olan hastalarımızın evlerine kadar bu hizmeti ulaştırıyoruz. Bu vesile ile de İnşallah evde yatağa bağımlı hastalarımızın ve yakınlarının dualarına talibiz” dedi.
Mehmet Topaktaş’ın oğlu İsmail Topaktaş ise “Bugün babama sunulan evde sağlık hizmetlerini yerinde görmek için bizzat İl Sağlık Müdürümüz evimize ziyarete geldi. Aldığımız olduğumuz sağlık hizmetleri, medikal cihazlar, özellikle de motorlu hasta yatağı hizmeti bizim için gerçekten çok önemli olup İl Sağlık Müdürü ve çalışanlarına teşekkür ederim. Hastaneye gidemeyen hastalar için Evde Sağlık Hizmetlerinin önemi anlatılamaz. Bize istediğimizden daha fazlasını veriyorlar. Bu sunulan sağlık hizmetlerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve İl Sağlık Müdürümüze çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla