Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kayseri’de miting düzenledi.
Yahyalı İlçe Meydanı’nda düzenlenen mitingde partililere seslenen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bir buçuk yıllık hükümetlere mahkum olmayın. Şimdi sanıyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan ile Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı, hep böyle geldi böyle gider diye düşünüyorlar. Haziranı gördük. Haziran’da bu milletten yüzde 41 oy aldık ve hükümeti kuramadık. 6 ayı kaybettik. Basiretli ve ferasetli yöneticinin böyle bir olayı önümüzdeki dönemde de tekrarlanacağını düşünerek şimdiden tedbir alması lazım. İstikrarı sağlayabilmek için oyu verdikten sonraki gün hükümeti kimin kuracağını siz belirleyeceksiniz. İstikrarlı bir yönetim Türkiye’yi daha üst lige taşır mı? Taşımaz mı? Taşır diyenlerin hepsinin ‘evet’ demesi lazım. Taşımaz diyenler için söyleyecek bir hususumuz yok. Onlarda doğruyu söylemiyorlardır” dedi.
“Bu sisteme karşı gelenler Tayyip Erdoğan karşıtlığından dolayı karşı geliyorlar” diyen Bakan Yılmaz, “Güçlü bir lider var. Bu sisteme karşı gelenler Binali Yıldırım ve AK Parti karşıtlığından dolayı ‘hayır’ diyorlar. Yoksa bu ülkeyi düşünselerdi, evlatlarını düşünselerdi, Türkiye’yi istikrarlı bir yönetime kavuşturmak istiyoruz deselerdi herkesin istisnasız ‘evet’ demesi lazım” diye konuştu.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhseki de, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlığı yaptığı dönemde kendisine de iftiralar attığını hatırlattı. Bakan Özhaseki, “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu şimdi muhtarlarla konuşuyor ve muhtarlara ‘Muhtarlığı ortadan kaldıracak’ diyor. Bana zor gelmiyor. Onun yalanlarına alıştık. Deniz Baykal’ın da yaptığı kadar ayıp bir şey yok. Bir taraftan din bilgisinin olmadığı, bir taraftan da insanların maneviyatına hiç saygısının olmadığını ortaya çıkarıyor. ‘Eğer bu kadar yetkiyi verirseniz, Peygamberi yoldan çıkarır’ diyor. Allah seni bildiği gibi yapsın. Sen daha Peygamberliğin ne olduğunu bilmiyorsun” şeklinde konuştu. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla