FARK EDİLMEK İSTİYORUZ

Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Süleyman Ekici, belediyeler ve Kayseri kamuyo tarafından fark edilmek istediklerini kaydetti.

Ekici açıklamasının devamında , “Spor alanında faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. 100’ün üzerinde sporcuya hizmet veriyoruz.  Bu çıta daha da yükselebilir.  Kayseri’de 66 bin engelli var. Bunun dört bini görme engelli. En az dört bin engellinin bin 500’ü spor yapmaya elverişlidir. Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü olarak takım sporunda üç kategoride faaliyet gösteriyoruz. Futsal ve goalbollda 2.Lig’deyiz. futbol takımımız 1.Lig’de. B1 kategorisinde yani hiç görmeyenlerin liginde mücadele ediyoruz. Ferdi müsabakalarda atletizm, yüzme, judo ve satranç kategorilerinde de mücadele ediyoruz. Satrançta 30’un üzerinde sporumuz var. Bu kategoride başarılıyız. Atletizm ve yüzme sporunda da faaliz. Judo branşında 20 sporcumuz vardı ama şimdi 5 sporcu ile mücadele diyoruz. Futbol takımı dışında diğer branşlarda zorlanmıyoruz. Futbol hariç diğer branşlar için sporcu bulmakta, yetiştirmek konusunda da zorluk çekmiyoruz. Ama futbol deplasmanlı olduğu için maddi külfet oluyor. Ekonomisini federasyonumuzun verdiği harcırahla yapıyoruz. Ama hem takımın hem kulübün idari giderleri bizi zorluyor. Bir de bu futbol takımımız sezonda 14 deplasmana gidiyor.  Bir deplasman gideri en az 3-4 bin lira. Federasyonda da seçim dönemi olduğu için 2-3 aydır para alamıyoruz ve bu nedenle borçlanıyoruz. Cebimizden karşılayabildiğimizi karşılıyoruz. Cebimizden karşılayamadığımızı borçlanıyoruz. Bu konuda çok büyük zorluklar yaşıyoruz. Bu bir dernek yada spor sorunu değil bu devlet sorunu. Devlet sorunu olmasının nedeni; devletin birimlerinin buradaki idareci kesimin engelli ile normal insanlar ile eş değer tutmadığı için biz spor yapma hakkımızı bir STK kurarak yapmaya çalışıyoruz.  Yıllardır Kayseri’de görmeyenler spor yapıyor ama yeteri kadar destek bulamıyor” dedi.

fark-edilmek-istiyoruz-0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.