Fetullahçı Terör Örgütü’ne finansman sağladıkları belirlenen 13 kişinin yakalanarak gözaltına alınması için İstanbul, Adana ve Samsun illerinde çalışma başlatıldı.
Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışmalarda, 35 kişinin FETÖ’nün yurt dışındaki kuruluşlarına terör örgütü ile iltisaklı Bank Asya Katılım Bankası A.Ş. şubelerinden, hayatın olağan akışından farklı miktarlarda para transferi yapmak suretiyle terör örgütüne finansman sağladıkları tespit edildiği öğrenildi.
Tespit edilen şahıslardan 19’unun özellikle 17-25 Aralık ve 15 Temmuz süreci sonrasından örgütün merkezinden aldıkları talimatla yurt dışına kaçtıkları tespit edildiği kaydedildi.
Diğer şahıslardan 13’ünün Kayseri merkezli başlatılan operasyonda İstanbul, Adana ve Samsun illerinde gözaltına alınması için çalışma başlatıldı. Bir kişinin cezaevinde olduğu, iki kişinin de henüz tespit edilemediği öğrenildi. Başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 6 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. -iha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla