Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yaşanan depremde evleri yıkılan vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Depremzedelerin taleplerini dinleyen Feyzioğlu, “Bizim görevimiz sizin sesinizi duyurmak, tüm Türkiye bilsin ki taleplerinizin yerine getirilmesi konusunda biz de hükümeti, devlet yetkililerini sizin adınıza takip ediyoruz” dedi.

 

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum ile depremde en çok zarar gören Ayvacık ilçesine bağlı Yukarıköy köyüne giderek vatandaşlara moral veren Feyzioğlu, konteynerlara yerleştiren Yörük aileleriyle de görüşerek sıkıntılarını dinledi. Burada yetkililerle de görüşen Feyzioğlu, kendisine iletilen talepleri şöyle sıraladı:

 

KONTEYNERLER YETERSİZ

 

“Burada konteynerlarda bazen 3-4 aile birlikte kalıyorlarmış. Acilen yeterli sayıda konteynera ihtiyaç var. Yetkililer ‘talep gitti, gelecek’ diyor ama demek ki süreci hızlandırmak lazım. Aileler ayrıca kalıcı konutların inşasına ne zaman başlanacağının da bir an önce duyurulmasını istiyorlar. Son olarak yapılacak konutların apartman değil, köy hayatlarına uygun olarak tek katlı olması gerektiğini söylüyorlar. Biz, hem geçmiş olsun dedik, hem yapılanlara teşekkür ettik hem de talepleri takip edeceğimizi söyledik.”

Video 2017-02-24 at 13.07.01

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla