Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına yaptırılan çeşmenin açılışı yapıldı.
Açılışta konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, “20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde PKK’lı kalleşler tarafından şehit edilen ülkücü kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizin anısına Kayseri’de bir hayrat yaptırmak istedik. Onun hayrı için yaptırdığımız bu çeşmenin açılışını yapıp şehrimize armağan edeceğiz. Bu çeşmeden su içen vatandaşlarımızın başta şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na, bugüne kadar bu dava için, bu millet için vermiş olduğumuz 5 bin şehidimize, 15 Temmuz sürecinde vermiş olduğumuz şehitler için ve bu ülkenin milli müdafaasında şehit olan güvenlik güçlerimizin ruhu için bir Fatiha okumasını isteriz” ifadelerini kullandı.
MHP İl Başkanı Baki Ersoy ise, “Ülkü Ocaklarımızın girişimi ile şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına yaptırılan hayratımızın açılışındayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu örnek girişimde bulunan Ülkü Ocaklarını il başkanımız nezdinde tebrik ediyorum. Bizler ne şehitlerimizi, ne geçmişimizi, nede bu davaya kan ve can vermiş kardeşlerimizi ve büyüklerimizi unuturuz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına yaptırılan çeşmeden ilk suyu MHP İl

Başkanı Baki Ersoy içti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla