Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Teşkilatı Başkanı Ertuğrul Yücebaş, “Ülkücünün tavrı açık, tarafı Türk milletidir. Egemen olan millet, bizzat kendi kader ve geleceği hakkında karar verecektir. Milletimizin kararından kimsenin rahatsızlık duymaması gerekir.”dedi.

 

Referandum öncesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. “Evet” kampanyasına destek veren parti teşkilatı partililerle ve vatandaşlarla mahalle toplantılarında bir araya geliyor.

İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, referandum çalışmaları kapsamında Mimarsinan bölgesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yücebaş, “Türk ve Türkiye düşmanı yedi düvelin bitmeyen entrika ve hain hesaplarını bozmak için söz ve yetki Türk milletinindir. Ülkücüler Türk milletinden yanadır, Ülkücünün tavrı açık, tarafı Türk milletidir. Egemen olan millet, bizzat kendi kader ve geleceği hakkında karar verecektir. Milletimizin kararından kimsenin rahatsızlık duymaması gerekir.” Dedi. Yücebaş konuşmasında şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi, kaynağını beş bin yıllık Türk tarihinden alan, Harcı Türk-İslam ülküsü ile karılmış , yıkılmaz bir kalenin bu coğrafyadaki temsilcileridir.Ülkücü olmanın zor, Ülkücü kalabilmenin daha zor olduğunu bilerek ülkümüzü sevda, ülkemizi bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bilen bir Türk milliyetçisi olarak Türklüğün bekası olmazsa olmazımızdır. Partimiz kurulduğundan bu yana nice badirelere uğradı ama hiçbir tuzak, kumpas, hain emel, işbirlikçi niyet davasına ve ülküsüne inanmış biz ülkücüleri durduramadı, bundan sonra da durdurması mümkün değildir.
Türk ve Türkiye düşmanı yedi düvelin bitmeyen entrika ve hain hesaplarını bozmak için söz ve yetki Türk milletinindir. Ülkücüler Türk milletinden yanadır, Ülkücünün tavrı açık, tarafı Türk milletidir. Egemen olan millet, bizzat kendi kader ve geleceği hakkında karar verecektir. Milletimizin kararından kimsenin rahatsızlık duymaması gerekir. 15 Temmuz Türk Milletine göstermiştir ki, anlamsız tartışmalar, söz düelloları, etnik ayrışmalar,sert kutuplaşmalar ciddi ayrışmaların sonucudur.. Böyle sert tavır ve kutuplaşmalar bitmeli, siyaset milli ülkü ve hedeflerde buluşmalıdır.
Bu dava vatandır, bu dava Bayraktır, bu dava devlet-i ebet müddettir. Türk dünyasının bilge lideri, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin gösterdiği yolda; Ülküm için, Ülkem için, Liderim için, Türklüğün bekası, Devlet ve milletin varlığının güvenli bir şekilde istiklali için EVET diyoruz. Unutulmamalıdır ki Hiç kimse Genel başkanımızdan daha ülkücü, daha milliyetçi, daha vatanperver değildir.Önce Ülkem ve milletim ,sonra partim ve ben diyen bir zihniyetin temsilcileri olarak Ülke ve millet menfaatine olmayan hiçbir oluşumun ,yolun ve kararın içerisinde olmamız düşünülemez.
Bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilemeyecektir. Bu nedenle 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz. Sizler bu gün Mimarsinan da Evet diyeceğinizi yüksek teveccühünüzle gösterdiniz. Milli beka için bu işe başladık. Bizim şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye ‘evet’ dediğimizi tekrar vurguluyorum. Bu ülke için yeminimiz vardır. Bu yeminin gereğini yapacağız,16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğiz. Bu yemini tutacağız. Bu Ülke için Yeminimiz Var.Y”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla